Solmar salami 170 g

Ostin tänään Lidlistä salamipötkön, fuet extra air dried, se oli niin kauhean makuista, että miehenikään, joka rakastaa makkaroita, ei voinut sitä syödä siivuakaan. Veimme sen ulos eläimille, jos joku hiiri tykästyisi.

Kysynkin teiltä lukijoilta, oletteko syöneet sitä, mitä piditte? Oliko meissä vika kun ei tykätty, vai missä.
3346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole maistanut mutta vika ei todennäköisesti ole teissä vaan naapureissa. Ainakin naapureita aina syytetään kaikesta. Kysykää naapureiltanne että millä oikeudella he kuvittelevat voivansa pilaannuttaa toisten ihmisten ruokia. Jos naapurit esittävät tietämätöntä, niin he todennäköisesti ovat syyllisiä ja jos he lisäksi sanovat "miten edes olisimme voineet edes päästä asuntoonne?", niin todennäköisesti heillä on myös asuntonne avain ja he ovat syyllisiä moneen muuhunkin.

Äänestä

Se on sitten varmuudella ollut pilaantunut. Erityisesti jos (suomalainen) mies, joka "rakastaa makkaraa" ei voi syoda "siivuakaan", niin jotain on pahasti pielessa. Syon parhaillaankin kyseista makkaraa ja hyvaa on ruisleivan paalla niin kuin kaikessa muussakin ruuanlaitossa - kuten ilmakuivattu kinkkumakkara yleensakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ellonoorakki kirjoitti:

Ostin tänään Lidlistä salamipötkön, fuet extra air dried, se oli niin kauhean makuista, että miehenikään, joka rakastaa makkaroita, ei voinut sitä syödä siivuakaan. Veimme sen ulos eläimille, jos joku hiiri tykästyisi.

Kysynkin teiltä lukijoilta, oletteko syöneet sitä, mitä piditte? Oliko meissä vika kun ei tykätty, vai missä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu