Juhlan paikka meillä persuilla
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705122200135344_u0.shtml
Yksi vasuri vähemmän
13
241
Vastaukset
- Sivistystä
Tämän aloittaja kertoo paljon perussuomalaisten älyllisestä tasosta. Otan osaa molempiin tapauksiin.
SMP:n perustaja ja pitkäaikainen puheenjohtaja Veikko Vennamo kannatti kaikin voimin Mauno Henrik Koivistoa Suomen Tasavallan presidentiksi.
Pekka Vennamo sanoin noin viikko sitten: "Nykyisessä Perussuomalaiset puolueessa ei ole mitään jäljellä vanhasta SMP:esta . Veikko Vennamon perustama puolue oli kaikessa aivan toinen kun nykyiset perussuomalaiset ja heidän puolueensa.
SMP kannatti varauksetta kansainvälistymistä ja kansainvälistä yhteistyötä, persut muusta maalimasta eristymistä; eroa eurosta ja EU:sta."
On tosiaan mahdoton uskoa, että Vennamot olisivat olleet tai sallineet rasistisia aineksia omassa puolueessaan.
Mitähän Veikko ja Pekka Vennamo sanoisi jos voisi Sampo Terhon tavoitteista saada työehtosopimusten lainsuoja purettua? Pekka sen voi sanoa.
Kun Iso Iljetys, kaiken valehteleva ja muita nimittelevä kahdelle jalalle nostettu sika, Timo Soini oikein loistaa Ministeriaitiossa kun kaikkein heikommassa asemassa olevien etuja Hallitus leikkaa ja leikkaa rajusti, eivätkö pölhöpersut ole tätä huomanneet?
Katsokaa tätä Isoa Iljetystä ja sitä kuinka hyvillään hän on kun kaikkein heikommassa asemassa olevien elintärkeiden etuja HÄN Timo Soini ja koko Juha Sipilän hallitus leikkaa.
- törkeetätaas
Miksi koivisto suojasi koijareita v 1990 laman sotkuissa? Kuten Nopan rak.liikken tutkinnassa Aittoniemi hyllytettiin? jätti mustan varjon päälle!
- Zoologi
Paskanärhi nokkimssa raatoa.
- HävetkääOikeesti
Ei ole tottakaan tää kaljupää/pujoparta persujen touhu!!!
Tuo aloitus oli kyllä tyhmyydessään erinomainen osoitus älyn puutteesta!
Kuolemalle ilakointi lienee kai sitten persujen yleinen kanta!?
Vastatkaapa persut nyt oikeesti? - ja.hyvä.niin
Seuraava persuloikkari kehittelee omaa jytkyään valtuustoryhmään x.
Jälleen lisäaukko rapautuvaan persu-risuaitaan. - Esimerkillisen
typerä aloittaja, yli puoluerajojen.
- apukoulunapuluokka
Vain persupiireissä näin tyhmä aloitus on mahdollista.
Ei pidä paikkaansa! Suomen keskustan saitilla on sama aloitus ja sekin jälkeen tulee samanlaista herjausta kuin tämän aloituksen.
Kepun Hullujen huoneen siipi ja typerimmät persupölhöt ovat hyvin lähellä toisiaan!- perSSverSS
Totta turiset. Persut olivatkin alkujaan pelkkä kepuloisten lahko.
- nuhjunuhju
Yksi pahimpia persujen lauseita on,veteraanien haudoille pitää kusta kun jättivät homman kesken ja eläkeläisiltä pitääkin leikata ne ovat yhteiskunnan syöpä,ja nyt edesmenneen presidentin mollaaminen.Siinä persujen mietteitä, kertoo aika paljon millaisia ihmisiä on persuissa.
- Hallaahon.äänestäjä45
KOIVISTO VIIMEINEN PRESIDENTTI
Mauno Koivisto oli ns. viimeinen presidentti, Kekkonen tietty myös, ERI AIKAA MUTTA VERTAILUKELPOISIA KESKENÄÄN
Hänen epävarmuutensa fundeerauksensa johtui tietysti siitä syystä, että hän oli kokenut sodassa venäläiseten kauheuden
Mauno Koivisto on isänmaallinen mies
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005057554.html
Törni sai marraskuussa 1943 johdettavaksi oman jääkärikomppanian. Sen tarkoituksena oli vihollisen iskujen torjunta ja taistelu partisaaneja vastaan.
Törnin komppaniaan vapaaehtoisena liittynyt Mauno Koivisto pohti siirtymisensä syitä näin:
”Sekin on mahdollista, että päätökseeni vaikutti se, että Törnin komppania oli jo saavuttanut maineen kovana porukkana. Tämä saattoi olla monenkin sinne hakeutuneen päämotiivi: komppaniaan haki väkeä, joka haki aktiivisempaa toimintaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei153815Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1261444- 931298
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli3121236Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi601165Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk721120- 441075
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253951- 86885
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?48828