ihan turhaan tuota puljujärveä kehutaan,aho 100% parempi otteissaan sutii ohi kuin lentokyvötön variksen poikanen.
mm.kiekkoa katselleena
ykkösmolari
21295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
alkoi peli luistaan,panivat pojan vilttiin.
eipä näkyny ylimielistä puljua
Jesse pelaa ja Reinoilla laahustavaa lökäpöksy sakkia vi....aa
Puljujärvi parantaa peliään kokoajan ja huomenna ruottia vastaan laukoo 2 osumaa.. tämän näyn näin äsken kun vessassa punnersin.. viikon on ollu ummetus..
miten voidaan noinkin mitään saamaton jätkä valita parhaaksi,taitaa lestat olla äänestämässä.ja nyt oli raukka jo satuttanu ittesänki.
Ei kannata kaikkien tolpioiden yrittää keskustella kiekosta kun ei siitä mitään ymmärrä. Parempi kun jatkat kännykän räpläystä ja kaljan kittausta
sähän kuumana tunnut olevan,otahan olutta ja nauti kun voit.ota myös sossunrahoilla ostettu känny kouraan ja naputtele viesti lesta kaverilles.siitä huolimatta pulju on iso iso nolla.
"pulju on iso iso nolla."
Pistä ykkönen eteen.
Jesse on vielä nuori, tosi nuori tuohon hommaan.
Paas kattoen parin vuoden päästä.
Hohhoijaa.... tyhmä hyökkäyspään jäähy tuhlaajapojalle... siihen asti suomi oli pelissä mukana.... tuu jo kotia kasvamaan poika, miehet pelaa siellä kiekkoa.
Aivan sammaa mieltä ei Torniolaiset ole kun luusereita kuten Isometsä ja muutkin...
http://www.iltalehti.fi/mmjaakiekko-2017/201705202200152310_jq.shtml
Leijonien tenavatähti manasi jäähyään, jonka aikana Ruotsi naulasi pelin 3-1:een.
Revi siitä mikä typerysmys....
Niin Jesse ei kovin tykätty ollut tornion junioiri kaverina et ylimielinen oli.!
.Ruotsin hyvyyttä vai eri taktiikka?Oliko väärä huomio,mutta tuntui että puolustuksemme teki linjan noin puoleen kenttään,Ruotsi pääsi vapaasti Suomen puolustus alueelle...ei riittävästi häiritty Ruotsin hyökkäykseen lähtöä...?
näkkeehän tuon päällepäin umpileuhka,kieli lippo nokasta tippuvaa räkää niinkuin minullakin 12-13 vuotiaana,puljulle se on jääny päälle.onnettoman leuhka,vaikken ymmärrä miten tuolla klopilla on siihen taitojensa perusteella varaa.
Mutta valitaan kuitenkin maajoukkueeseen,vaikka tälttäkin palstalta löytyis ainakin 5-10 pätevämpää ainaskin omien puheiden perusteella.Ei muutako hokkarit jalkaan ja vehkeet päälle kun kerran olette niin päteviä.Siitähän tulis sosku rahojen päälle vähän lisätienestiä.
Tsemppiä Leijonille pronssi peliin.
kyllä näytti räkä vieläkin valuvan ensierässä.
.. ja omalla kielellä nuolemalla se sen näkyy poistavan YÄK. Tämä ja heikko kielitaito yhdistettynä, vielä ihmetellään, kun pinnallisessa ja markkina-arvolla ihmistä mittaavassa PohjoisAmerikka/Kanada akselilla, ei kys. kaveri oikein lyö itseään läpi. Mutta mikåpäs siinä vai mitä pohjois-pohjanmaan Jesse-faniclub jäsenet, jotka vielä äänestitte oikein porukalla poikaa joka ikisessä Suomen matsissa Suomen parhaaksi(???) pelaajaksi.. ei voinut muuta kuin NAURAAAAAAA.
puljun moka ei ei.
Onnittelut Ruotsi MM-mestaruudesta, hienoa naapurimaa. !
Lähtikö Jesse liian aikaisin Nhl:ään? Kielitaidon puute on haitannut pärjäämistä ja kolhinut itsetuntoa. Eikö Jessellä ole kielipäätä vai lintsasiko tunneilta. Nykyään täytyy osata myös kommunikoida ilman tulkkia. Harmittaa lahjakkaan, nuoren pelaajan puolesta. Tosin on siellä Ahl:ssä ilm. myös Kasperi Kapanen, jolla enkun kieli on hallinnassa, kilpailu on armotonta.
No hätä. Jesseä vähän motivoidaan. Sanoma on ettei kukaan ole korvaamaton, töitä tehtävä, töitä, töitä, ...