Onko kokemusta finnmax aminohapoista?

tee4u2

Hei.
Onko naisilla kokemusta finnmaxin aminohapoista? Lähinnä maku mietityttää, ennen kuin uskallan ostaa...

3

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tee4u2
    • terhitähti

      On kokemusta. Iso osa on lähes neutraalin makuisia (esim. glutamiini, tyrosiini, tauriini, BCAA, EAA), mutta esim. L-arginiinille on luonteenomaista melko voimakas maku, mikä on hyvä tietää. Kysy suoraan myyjältä mausta, jos se mietityttää, yleensä osaavat auttaa. Tai kysy suoraan valmistajalta, siellä ainakin tietävät.

      Sinälläänhän tuo on aivan loistava sarja, kun ei sisällä mitään lisäaineita, jauheet ovat 100 % tavaraa, useimmat tuotteista sopivat myös vegaaneille, ovat gluteenittomia, Suomessa pakettuja/valmistettua jne.

    • turrekuntoon

      Meille tehonnut tuo finnmax L-arginiini (2 x vrk1000 mg) ja tauriini (2 x vrk 250 mg) hyvin koiralle sydämen vajaatoimintaan. Kaikki koiran oireet oksentelu yms. katosivat viikon kuluessa aminohappojen aloittamisesta. Eli voi suositella myös eläimille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8108
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3912
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1380
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      33
      1224
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1109
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      980
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe