Trumpin päätös tuhoaa eu:n

Se oli viimeinen naula arkkuun. klobalisaation loppu.
12282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Suomihan on jo tuhottu ,sääolot täällä on ihan perseestä ja maan asiat hoidettu muutenkin niin päin helvettiä,että samakait sille enää on! Koko suomi paskapilkku joutaa pois koko maailmankartalta.

Äänestä

Jotain realismia, pyydän. Suomi on monien ulkopuolisten tekemien selvitysten mukaan maailman paras maa.

Äänestä
  • Vittuako sitten valitat joka asiasta?

    Äänestä

  • Suomi on maailman paras maa maksamaan muiden puolesta

    Äänestä

Täytyy muistaa että Venäjä on kyllä allekirjoittanut Pariisin ilmastosopimuksen mutta ...
eipä vaan ole maassaan tratifioinut sopimusta ? Eli käytännössä..yhtä tyhjän kanssa.

Äänestä

Aiheesta+kirjoittaa+blogissaan+myös+Eija-Riitta+Korhola.++Nolattu+morsian,++kannattaa+lukea.http://blogit.iltalehti.fi/eija-riitta-korhola/2017/06/08/nolattu-morsian/Alla+vielä+lainaus+jutun+loppuyhteenvedosta:"+Kiina+kasvattaa+päästöjään+vielä+13+vuotta.+Venäjä+käytännössä+kasvattaa+päästöjään+noin+40+%+nykytasosta,+vaikka+lupasi+leikata+vuoden+1990+neuvostotasosta.+Intia+kasvattaa+päästöjään.+USAn+piti+leikata+noin+15+prosenttia+verrattuna+samaan+viitevuoteen+1990,+josta+EU+leikkaa+40+prosenttia.+Merkittävistä+päästäjistä+vain+siis+EU+leikkaa+merkittävästi,+ja+juuri+siltä+ollaan+nyt+vaatimassa+lisää.+Morsian+rankaisee+itseään."

Äänestä

Ja kun joku voisi selittää, että mitä helvetin merkitysä millään hiilidioksidimäärillä on?
Se tietysti on selvää, että mitä enemmän, sen parempi.
Miksi oikeaan saastumiseen ei kukaan kiinnitä mitään huomioita?
Ilmeisesti, koska siitä ei saa rahaa, vaan ikävän urkkijan maineen.

Äänestä

Yhdysvalloilla on hyvä Presidentti. Hän ajaa myöskin maamme etua. Mutta eihän sitä nyt suoraan sanota , mutta hyvä johtaja hän on.

Äänestä

EU on tuhonnut itse itsensä. Se antautui ampumatta laukaustakaan.

Äänestä

Trump näyttää hyvää esimerkkiä potkimalla pois tyhjänpäiväisiä
virkailijoita valtion taloudesta.
Aika Suomenkin potkia pois tarpeettomat valtion virkailijat.
Suomen valtiokonttorin mukaan Suomessa on valtion palkkalistoilla
715 000 henkilöä.
Riittää 20 miljoonaisen kansan tarpeisiin.
Opettajat ja sairaanhoitajat ovat työpaikkansa ansainneet mutta
ne puolueiden keksittyihin virkoihin asettamat neuvokset joita on
valtion palkkalistoilla 515 000 potku takapuoleen ilman valtion
eläkettä mutta lahjaksi lapio ja siemenpussi ja 10 hehtaaria metsää
mistä aloittavat toimeentulonsa.
Sopiva eläke tyhjän toimittajille.

Äänestä

enpä ois uskonu tätä koskaan sanovan mutta toivon sydämestäni että seuraavissa eduskuntavaaleissa porukka äänestää perussuomalaisia! se on nääs sillalailla että jos vihreät pääsee hallitukseen mellastamaan voimme sanoa heipat kaikelle järkevälle toiminnalle!!

Äänestä

On se kumma tuo Suomen tasavalta 515 000 sosiaali service on järjestetty
eduskunnan toimesta SAK tai puolueiden jäsenkorttien omistajille.
Velkaa otetaan tämän eduskunnan muodostamaan sosiaali serviisin
korkeisiin kuluihin.
Onko tämä suomen tasavallan näyte eduskunnan moraalista.
Kaksi sosiaali serviisiä Suomessa????????????????????.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tunteetkuumenee kirjoitti:

Se oli viimeinen naula arkkuun. klobalisaation loppu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu