uskon että itse hän sen kustantaa kun lento oli täysin turha,osaako tornion piiristä kukaan vastata asiallisesti tähän,kuka maksaa ja paljonko tuo lentely maksoi,kelle ja kuinka paljon, turhake koko lesta ministeri.
kukahan se maksaa tuon SIPILÄN turhan lennon
kukamaksaa
4129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kokoomus sen oli luvannut maksaa sellaisia ne kokoomuksen miehet
"kukahan se maksaa .... turhan lennon"
Turhaan se ei ollut millään lailla, loistava tulos. Maamme taloutta voidaan taas keskittyä johtamaan kasvu-uralla. Hienoa!
Jos haluaa kiinnittää huomiota yhteisten varojamme arvelluttavaan käyttöön, niin havaintoja voisi hyvin tehdä tunturihotelleista ja mitä siellä ay-maksuillamme touhutaan.
Sipilä on tottunut maksattamaan lentonsa valtion pussista...hupia lestalle. Pirullinen virne vain Sipen naamalla levenee kun tuntee olevansa voittaja, korvaamaton.
Eniten minua naurattaa tuo Soinin ja Persu ministerien hillotolppa, ei saavutetusta edusta kovin helposti luovuta. Ministerisalkku, mustan auton takapenkki ja tunne vallasta saa myymään jopa sielunsa. Halla-ahosta tehtiin syntipukki että ilettiin ajaa omaa etua!
Kyllä se on hyvä että siellä on sellaisiaki jotka jotakin osaavat. Toista se on nämä räkyttävät Punavihreät ammatti JOPO kuskit mäyräkoira pyörän sarvissa kaahailevat ja yhteiskunta maksaa koko lystin. Paras ajaa jopolla ei pala kortti. Soini teki aivan oikein kun lähti ammatti tappelijoiden leiristä saivathan ne entiset komut taas yhden puolueen hajoitettua teki aikoinaan tyhmästi kun otti näitä ns. Työmiehiä puolueeseen mitähän ne nyt keksii kun eivät tässäkään puolueessa päässeet tavoitteesiin kyllä ne vielä repii loputkin Persuista hajalle