Kansainvälisesti Kittilää ei tunneta. Ei Sirkkaa eikä Leviä tunneta, joten miksi kunnan nimeä ei muutettaisi Pieru kunnaksi?
Kaikki joukolla piereskelehmääään.
Kaikki joukolla piereskelehmääään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tiedän kyllä, että pieru ongelma on Kittilässä, mutta kuka tuolla muualla Suomessa tietää sitä. Parempi nimi olisi Pieru kunta. Niin kuin sanoin, kaikki muu unohtuu, kun annetaan Pieru nimi.
Shittilä on yleisesti tunnustettu lempinimi kittilälle ja taipuu hyvin myös vierasmaalaisten suussa
Miksi vitussa kukaan järkevä asuisi siellä keskellä kittilää? Älkääkä te tyhmät aukoko peräpäätänne vaan perustelkaa järkevästi kantanne! Kerran olen käynyt ja oli niin pieru paikka ettei toista ole. Siksi on pakko kysyä oletteko piereskeleviä idiootteja vai ettekö tiedä paremmasta vai mistä johtuu?
Sullekhan ole paras paikka avohoito, mene kotia