palstalla, silloin jäisi ne turhat höpötykset ja provoilut pois heti. Mutta RKP ei varmasti haluaisi, että sellainen sääntö tulisi, sillä silloinhan puoluelaiset katoaisivat täältä. Eihän täällä toki montaa heitä ole, muutama sama henkilö käytännössä.
Parasta olisi oman nimen käyttöpakko
22
240
Vastaukset
- omanimesi
Näytä esimerkkiä ja laita oma nimesi esille. Muut seuraavat perässä. Vai kestääkö kanttisi sittenkään?
- ahh.onnea
Miksi sen tekisi, koska nyt ei ole pakko. Mutta jos olisi niin te rantaruottalaiset häipyisitte heti, raukkoja kun olette.
Miksi ihmeessä rkpeeläiset katoaisivat? Kyllä minä ruotsin kieltä ja kulttuuriani kehtaan puolustaa ihan omalla nimellänikin.
Ei minulla ole mitään hävettävää, en liioin kirjoita mitään sellaista jota en uskaltaisi sanoa ääneen kenelle vain.
Toisaalta jos ei täällä olisi teitä neffejä meitä suruja mollaamassa, jauhamassa peetä ja puhumassa palturia niin ei olisi samalla lailla tarvetta puolustautua.
- skit.in.bycksa
Aloittaja aloittakoon, kerro nimesi ja profiilisi?
- hotfullaibland
Alldele för riskabelt, vem vet vilka "attentat " och stalkning svenskspråkiga skulle bli utsatta för av de här som skriver hatprat om oss.
- försiktighetärbäst
Inte skall någon med flit skaffa stora problem åt sig.
- hensx
Voisitko mennä omalla naamallasi julkiseen tv-keskusteluun kertomaan asioita, joita täällä kirjoittelet - et voisi, se kertoo kaiken.
- tummenupp
hensx kirjoitti:
Voisitko mennä omalla naamallasi julkiseen tv-keskusteluun kertomaan asioita, joita täällä kirjoittelet - et voisi, se kertoo kaiken.
Om man är osäker på om ens. åsikt är "rumsren " och saklig så är ditt förslag ett utmärkt sätt att testa .
- nyland
Jag tycker nog att de flesta svenskspråkiga inläggena är sakliga och behandlar viktiga frågor som berör oss alla både svensk- och finskspråkiga.
- puheenvuoro00
På Uusi Suomi fungerar det fint med namn och foto, men där är mest seriösa skribenter.
-Eihän täällä toki montaa heitä ole, muutama sama henkilö käytännössä.
Anonyymiydellä on kaksi terää.
Tämä palvelu selvästi haluaa priårisåida anonyymiyden, sillä rekisteröity nimimerkkikin voi halutessaan kirjoittaa muulla nimellä, kirjautumatta ulos palvelusta.- NytJoHymyilen
Lukiolaslikkojen "Jorma" tai "Urpo" -nimet olisivat hauskoja havaita.
Vi heter Cecilia och Camilla. Peppu-Reino är faktisk Mats Öhlund, men vem är Ankdam?
Först trodde vi att hon var någon bemärkelsevis inom SFP, men sedan har vi fått bevis, att det är hon inte. Alfons Håkans on tyypillinen RKP kannattaja.- passarbättre
Lukiolaislikkoja kirjoitti:
Vi heter Cecilia och Camilla. Peppu-Reino är faktisk Mats Öhlund, men vem är Ankdam?
Först trodde vi att hon var någon bemärkelsevis inom SFP, men sedan har vi fått bevis, att det är hon inte. Alfons Håkans on tyypillinen RKP kannattaja.Varför inte äkta finska namn, Aina och Impi tex. ?
passarbättre kirjoitti:
Varför inte äkta finska namn, Aina och Impi tex. ?
Lätt provokation och genast rök den. Vem tror att det var algoritmen och vem, att det var lukiolaislikkojas, säg 3 - 4 fakeprofilers anmälningar?
- förfärligt
Lukiolaislikkoja kirjoitti:
Vi heter Cecilia och Camilla. Peppu-Reino är faktisk Mats Öhlund, men vem är Ankdam?
Först trodde vi att hon var någon bemärkelsevis inom SFP, men sedan har vi fått bevis, att det är hon inte. Alfons Håkans on tyypillinen RKP kannattaja.Har ni blivit tvångsdöpta med icke finska namn ?
Peppu-Reino kirjoitti:
Lätt provokation och genast rök den. Vem tror att det var algoritmen och vem, att det var lukiolaislikkojas, säg 3 - 4 fakeprofilers anmälningar?
Se on hyvä, että juttuja ppoistetaan saadaan esiin Suomessa esintyvää sensuuria!
- orsaken
förfärligt kirjoitti:
Har ni blivit tvångsdöpta med icke finska namn ?
Det är visst "finare " med utländska namn ?
- blingbling8
orsaken kirjoitti:
Det är visst "finare " med utländska namn ?
Lukiolaislikkoja hör alldeles tydlgt till den finskspråkiga elitbefolkningen.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2811498Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa584086Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1183271Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1712574Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1112325Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2061875Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3241190- 67973
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta20937- 65828