Ovat usein sokeriton ruokavalio. Ala syömään kaikkea sokeripitoista: karkkia, pullaa, siirappia jne , niin närästyksen pitäisi kaikota.
Närästyksen syyt
11
271
Vastaukset
- mainostamaton
- parenpi huitasta Zoltia silloin tällöin sumppiin
Lääkkeissä on kuitenkin aina sivuvaikutuksensa....
- kalkkia
parempi keino on lusikallinen jugurttia tai hyvin pureskeltu kalkkitabletti, nielaise veden tai maidon kanssa.
tehoaa 100%sti. - sdflkiösd
Taitaa olla juurikin päinvastoin kuin aloittaja kertoo.
- Vehnätön
Minulla sekä sokeri, että jugurtti aiheuttavat närästystä.
Paras keino välttää närästystä on olla syömättä sokeria, maitotuotteita ja etenkin vehnää. - Tohtorilääkäri
Närästyksellä on niin monta syytä ja välttämättä mikään ei ole oikea.
Ruokavaliolliset, sydänperäiset, stressiperäiset, elämäntavat tai sairaudet.
Yleisin on ilman muuta stressi ja lääkkeeksi määräisin n. 2 vuoden palkallisen loman vähintään 24 asteen lämmössä ja ilman kitisevää muijaa, kakaroita tai anoppia, saatika pomoa....siis aivan yksin tai kaksin-kenties viisin valitsemassaan seurassa erilaisten päivittäisten hierontojen kera...ja tietysti täysihoidolla ilman murhetta rahanmenosta.
Tämä on yleensä auttanut parhaiten närästyksen kaltaisiin oireisiin. - tuntematonpåtilas
Hienoa, että myös täällä on asiansa osaavia professionaaleja, joilla on anallyysit ja diagnoosit hallinnassa . Enää mielessä hiiipii, ettäkö mistäköhän voisi noutaa sen 20x2v reseptin ?
- Tohtorilääkäri
No reseptihän oli jo tossa yllä.
Monista siitä ja lähde reissuun.
Kotimaahan tullessa närästyslääkettä kannattaa kuitenkin varata kaiken varalta. - tuntematonpåtilas
Ok. Kiitoset vielä Doc.
Ehkäpä skippaan kotimaan kuintenkin.
Ihan vaan varmuuden varalta. - Syönkaikki
Yksipuolinen ruokavalio on varmuudella syy. Sama kuin juot kaljaa viikon ja lopetat niin jopa massussa myllertää vatsahapot kohti kurkkua. Siihen monasti auttaa närästyslääke.
- toimistostosurkimus
Riittää, että vaimosi ostaa aivan h..vetin kalliin takin ja kengät....ja ai niin sitten vielä ruuat ja pikkujoulutkin tulossa jne.....
Ainakin minua närästää pahoin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741
