Keskustelutottumukset

Kiinnostaako ihmisiä keskustella sellaisistakin aiheista, jossa eivät itse ole käsittelyn aiheena vai pitääkö keskustelun nimenomaan olla minä, minä itse, minun?
355
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskustelen miellelläni muistakin mutta minulla on on huonlena minun koulutus ja selvityminen

Äänestä
  • Siis on huolena koulutukseni ja selviiytyminen

    Äänestä

  • valtakunta kirjoitti:

    Siis on huolena koulutukseni ja selviiytyminen

    Ja lapsien auttaminen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1217 kirjoitti:

Kiinnostaako ihmisiä keskustella sellaisistakin aiheista, jossa eivät itse ole käsittelyn aiheena vai pitääkö keskustelun nimenomaan olla minä, minä itse, minun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu