Moikka!
Olen pian 20-vuotias, välivuotta lukion jälkeen aloittava tyttö Etelä-Suomesta. Haluaisin Au-pairiksi Espanjaan, sillä puhun sujuvasti espanjan kieltä, mutta myös ruotsia, englantia ja suomea. Olen ollut vaihdossa Meksikossa Rotaryn kautta vuonna 14-15. Odottelen tällä hetkellä tietoa Malmön yliopistosta Ruotsista, mutta olen varasijalla 34. Tämä "virallinen" tieto tulee elokuun 2. päivä, joten työt voisin mahdollisesti aloittaa elo/syyskuussa ja olla n. puoli vuotta, mahdollisesti enemmänkin!
Olen työskennellyt lasten parissa melko paljon ja erilaisissa tehtävissä - olen pitänyt 4H-kerhoa, seurakunnan iltapäiväkerhoja sekä toiminut isosena ja apuohjaajana lasten kesä- ja syysleireillä. Näistä kaikista on saatavilla todistukset! Olen myös aktiivinen ihminen muutenkin, olen toiminut oppilaskunnan puheenjohtajana, nuorisovaltuuston puheenjohtajana, tukioppilaana, vanhusten vapaaehtoistyössä, lista on pitkä! Ajattelinkin lähteä hakemaan uusia kokemuksia au-pairina, sillä kaipuu ulkomaille on kova, mutta haluan kuitenkin työskennellä. Olen ystävällinen, joustava ja erityisesti lapsirakas. Minulla on ajokortti, enkä pelkää ajaa ulkomailla ja olenkin sitä monissa maissa tehnyt :-)
Tässä on vielä linkki aupairworld-profiiliini: https://www.aupairworld.com/en/my_aupair_world/profile
Adiós!
Emmi
20-vuotias tyttö au pairiksi Espanjaan
EmmiLainee
3
294
Vastaukset
- APemmi
Ai niin, ja se tärkein unohtui: sähköpostia saa laittaa osoitteeseen [email protected]
:-) - Southsea
Laitoin sulle meiliä :)
Evelin- Yhdysvaltoihin
Oletkohan jo saanut paikan? Laitoin sulle viestia mahdollisuudesta tulla meille Atlantaan. Taalla puhutaan paljon myos espanjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1454033Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553454- 2132805
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382702Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282552Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482134- 1281667
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja371656Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1671599Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?
Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e1051290