Mitä teen? Abortti tehtynä mutta se meni kai jotenkin pieleen ja alkio on vieläkin sisälläni. Kerronko miehelle?
Tulin raskaaksi yhden yön jutusta ja nyt alkio
6
583
Vastaukset
- robott
kävi samoin kerrotaankin yhdessä miehelle eikös vaan
- Voiminkälaisia
Ei sinne mitään alkiota jää jos oikeasti tehdään abortti. Kasva aikuiseksi ja ala vasta sitten leikkimään aikuista.
- Yhdenillalhupi
no tämä on ihan totta. tässä kuussa on uusi aika, en tiedä kannattako tästä kertoa sille miehelle.
vastatkaa plliiiss - Ohhoijjaa
älä puhu soopaa!!! Se ei ole mahdollista. Et ole vain halunnut aborttia tehdä ja "pakotat" miehen isäksi vasten tahtoaan!!! Näitä on kuule ollut ennenkin.
- Yhdenillalhupi
En oikeasti halua tehdä noin. Kävin abortissa kauan sitten mutta se meni kai jotenkin pieleen ja siellä se alkion osa on vieläkin. Maanantaina kävin uudelleen gynellä ja sieltä se ultralla katsoi, että joo on se siellä. 1 cm kokoinen noin kynnen pään kokoinen.
sairaalalta tulee kohta kirje uuteen aborttiin.. vissiin menee syyskuulle..
mutta no, se alkio on kuitenki kuollu, ei kasva enää niin turhaan kai miestä tällä vaivaan.
en sitten kerro sille. käydään tämäkin pettymys läpi yksin.
- kaamea.kokemus
Minulle kävi samalla tavalla, tuntui kuin raskausoireet olisivat jatkuneet, soitin lääkärille joka tietysti luuli minun kuvittelevan mutta sain kutsun ultraan. Ultrassa paljastui että alkio todellakin oli siellä ja kaavinta tehtiin uudestaan. Syyksi mokaan sanottiin se, että olin hakeutunut erittäin nopeasti aborttiin niin sikiö oli ollut niin pieni ettei huomattu sen vielä jääneen kohtuun.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322973- 71376
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201316Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701181- 441140
- 371011
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381001Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877