Kaikille teille hyville miehille...

Ennenkuin katoan tältä palstalta jälleen, tahtoisin auttaa teitä hyviä miehiä, jotka olette joutuneet naisten torjumiksi yhä uudelleen ja uudelleen. Jos osaatte englantia, tutustukaa liikkeeseen nimeltä "MGTOW". Se pyrkii antamaan miehille eväät onnelliseen ja tavoitteelliseen elämään, ilman riskiä siitä, että nainen vie rahasi avioliiton kautta tai muutenkaan. Se pyrkii samalla edistämään miesten asemaa ja tuomaan esille sen, ettei miesten tarvitse kuunnella jatkuvaa nalkutusta ja väheksyntää naisten puolelta.

Te riitätte. Ette tarvitse meitä.
5135
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hei vesipuisto!

Minä suosittelen tismalleen tuota samaa ohjetta kaikille niille hyville miehille. Kun ne kaikki hyvät miehet ovat pois markkinoilta saan minä paha mies korkata kaikki nuoret ja kauniit naiset omistukseeni. Tiedä sinäkin se, kenen karvainen perse tekee päivittäin nousevaa ja laskevaa liikettä.

2Äänestä

Tuo meni sikäli hieman hutiin, koska vakikirjoittajat palstalla ovat enemmän tai vähemmän ontuvia olioita, harvakseltaan satunnaiskirjoittajista löytyy toki hyviä tyyppejä enemmänkin, mutta heillähän ei mitään ongelmaa ole ainakaan palstan teeman puitteissa. Ja eivät ehkä välitä suuremmasti elämisen ohjeita antamaan, mikä sinällään varmaan toivottavaakin olisi.
Sikäli kun olen palstaa vilkuillut, jotkut naiset ovat pyrkineet palstalaisten käsityksiä oikomaan ihan asiallisestikin, joten sekin ihan toivottavaa olisi. Kaipuuta sellaisesta olisi, huolimatta siitä että totta kai palstan miehet siitä lutkittelemaan kiihtyvät, jotta eivät mielestään menettäisi palstalla hankittuja/saatuja ärtyneitä ätminkäishahmojaan ja kasvojaan... ;)
mutta tuo piirrehän on palstalaisista miehistä jo etukäteen selvä ja tietty, mutta arvatenkin halu neuvottomuuden tilasta naisten suhteen pois jotenkin olisi.

Äänestä

Myykö tuo MGTOW liike MG-Metroja?

Äänestä
  • Eikös tuo ole MG:n hinauspalvelu?
    Morris
    Garages
    TOWing

    Äänestä

Taitaa muutenkin tuo MGTOW liike olla aika monelle täällä kirjoittavalle atm:lle tuttu juttu. Ainakin minä olen täältä lukenut asiasta vuosia sitten jo.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Serena_ kirjoitti:

Ennenkuin katoan tältä palstalta jälleen, tahtoisin auttaa teitä hyviä miehiä, jotka olette joutuneet naisten torjumiksi yhä uudelleen ja uudelleen. Jos osaatte englantia, tutustukaa liikkeeseen nimeltä "MGTOW". Se pyrkii antamaan miehille eväät onnelliseen ja tavoitteelliseen elämään, ilman riskiä siitä, että nainen vie rahasi avioliiton kautta tai muutenkaan. Se pyrkii samalla edistämään miesten asemaa ja tuomaan esille sen, ettei miesten tarvitse kuunnella jatkuvaa nalkutusta ja väheksyntää naisten puolelta.

Te riitätte. Ette tarvitse meitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu