Mv lehdessä kerrottiin mitenkä lehti oli ilmestymättä viitenä päivänä maksamattomien laskujen vuoksi. Lehdellehän ei tule mainostuloja koska mainostajat leimattaisiin rasisteiksi.
Tiettävästi lehti toimii lukijoiden lahjoitusten varassa, joten olisiko aika meidänkin osallistuttava jollaintapaa rahoitukseen. Näyttää olevan luettu lehti koska tännekkin ilmestyy päivittäin useita linkkejä kyseisestä lehdestä.
Paikallinen väestö, ja olisiko päättäjätkin hyvin maahanmuuttovastaisia. Oletettavasti kaupunkikin olisi myös valmis keventämään MV-lehden ahdinkoa lahjoittamalla muutaman tonnin varmistaakseen lehden ilmestymisen.
Tiettävästi lehti toimii lukijoiden lahjoitusten varassa, joten olisiko aika meidänkin osallistuttava jollaintapaa rahoitukseen. Näyttää olevan luettu lehti koska tännekkin ilmestyy päivittäin useita linkkejä kyseisestä lehdestä.
Paikallinen väestö, ja olisiko päättäjätkin hyvin maahanmuuttovastaisia. Oletettavasti kaupunkikin olisi myös valmis keventämään MV-lehden ahdinkoa lahjoittamalla muutaman tonnin varmistaakseen lehden ilmestymisen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pidähän KENOKAULA pienempää ääntä; suoraan suomeksi sanottuna: turpa kiinni.
Me sivistyneistö emme tarvitse valheuutisia levittävää roskamediaa, joka on avoimen rasistinen.
Toivon vilpittömästi ja sydämeni pohjasta, että tuo roskajulkaisu lakkautetaan. Kenokaulat saavat mennä samassa huuhteluvedessä muun paskan mukana vessanpöntöstä alas.
HYVÄSTI!
Nyt pässinpää pää kiinni tai loppuu korvaukset täältä luukulta.
Suomessa sivistystaso on sen verran korkea, että vain murto-osa ihmisistä seuraa tuollaista "MV-lehteä". Tuota seuraavalla porukalla tuskin rahat riittää oman elämän ylläpitoon, saati tukemaan valemediaa.
Et lue tai kirjoita MV:hen?
Kyllä MV-lehteä luetaan enemmän kuin annetaan ymmärtää. Toki lehti puhuu paljon potaskaa , kuitenkin tulee tietoutta jota valtamedia ei julkaise. Vaihtoehtoinen media kuten MV sai jalansijaa juuri siksi kun valtalehdistö jätti julkaisematta tiettyjä asioita.
Valtamediallahan on Suomessa ollut mahtava valta. On saatu aivopestä ihmisiä vuosikymmeniä.
Yleisönosasto kirjoituksista on julkaistu vain ne lehdelle, ja toimittajille mieluiset.
Toimittajat ovat pystyneet valehtelemaan mielinmäärin, haukkumaan yksittäisiä henkilöitäkin, eikä he ole voineet puolustautua.
Nyt on onneksi tullut netti, ja ihmisillle on avautunut kanavat puolustautua, arvostella jopa toimittajiakin joka on ollut heille ennenkuulumatonta .
Vaikka en erityisemmin kannata MV-lehteä on kuitenkin hyvä jos sellaisistakin asioista kerrotaan mistä toiset vaikenee. On vain omassa päässä mietittävä pitääköhän juttu paikkaansa, sama koskee myös perinteistä mediaa.
Että oikein kotoperäisiä kerjäläisiä. Menkää toreille ja turuille myymään makkaraa ja julistamaan ilosanomaa. Mokomat takiaiset!
Laitoin vähän tukea lehdelle. En muuten, mutta on kiva seurata matu- Janistkinin presienttikampanjaa, heh! Lehti on ihan täyttä PASKAA, mutta tältä osin hyvää viihdettä.
MV- lehti. RUNKKARIN VALINTA!