VERON MAKSAJIEN RAHAT KANKKULAN KAIVOON!

kokemus_kokemus

Lontoossa muka joku sakki urheilunharrastajia, ainoa tulos Pitkämäen 5. sija. Pitkämäki tietysti olikin ainoa URHEILIJA koko porukassa. Mutta ne toiset: tuhlasivat Suomalaisen veron maksajien rahoja! Varmasti ne kun pääsivät perille Lontooseen niin vaan irstailivat ja rivoilivat. Kun ei niillä ollut mitään huolta huomisesta kun veron maksajat maksoi niiden matkat ja irstailut ja tuloksia ei tarttennu tehdä kun ei ne niitä olis pystynny tekeen muutenkaan.
On ne ihme roskajoukkoo.

4

581

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • menee-huonosti

      Eihän toi ny mitän mut aatteles kun samallainen roska joukko lähetetään vuona 2020 Tokiooseen joka sijatsee Jaappanissa.
      Pitä matka, veron maksajille kallista hommaa. Ihme ettei Veron Maksajien Keskus Liitto kiellä tommosta tuhlausta.
      Vaikka ei kai se liitto mahda mitän kun Sipilä ja Stuppi sanoo ettäokiooseen mentiin veron maksajien rahoilla.

    • penkkiurheijija

      Urheilijoita loi ne 12, mutta monta ylen toimittajaa olikaan selostamassa kommentoimassa haastattelemassa ym ym. Siinä palaa myöskin verorahoja. Samoin urheilujohtajia oli paikalla pilvin pimein, eli mikähän on Pitkämäen pisteiden kokonais hinta

    • pontevuutta.puuttuu

      Niin mutta eihän Pitkämäki niitä sinne kustantanut. Hän teki oman työnsä ja hyvin tekikin. Ne KAIKKI muut elikkä "urheilijat", johtajat ja valmentajat NE siellä haaskasivat veronmaksajien rahoja.
      On se perkelettä, ettei niillä ole MITÄÄN tulosvastuuta!

    • lakaisuautonkuljettaja

      Nyt toimittajat hehkuttavat kun Pitkämäki tienasi keppiä heittämällä timanttiliigassa 8500 euroa, ajatelkaas, ei oikeissa töissä tollasia summia tienata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2894
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2882
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1816
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1674
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1438
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      220
      1204
    Aihe