Nämä siis näyttävät jatkuvan palstalla. Siis sellaisten viestien ja avausten, joissa ei millään kriteerillä tarkasteltuna ole mitään asiatonta. Poiston syy on ainoastaan se, ettei aloitus sovi poistajan/poistattelijan omaan ideologiseen agendaan.
Eikö tarkoitus olekaan keskustella?
Ainoa johtopäätös on, että propagandistit tuntevat olevansa epävarmalla pohjalla, joten oman agendan vastainen informaatio halutaan tukahduttaa. Säälittävää kerta kaikkiaan.
Ideologiset viestien poistot
6
164
Vastaukset
Asiallisten mutta keskustelijan itsensä mielestä väärää mielipidettä ilmaisevien viestien poistattaminen on minusta halpamaista toimintaa. Valitettavasti huonosti toimiva automaattimoderointi antaa siihen mahdollisuuden.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14877409/viestien-poistattaminen-keskustelutekniikkana
Ottakaa tumpulan robotin tilalle vaikka joku asiallisen keskustelun ja tarkoituksellisen poistattamisen tunnistava IHMINEN töihin. Suomessa ei pitäisi olla it-alan työntekijän löytämisen liian vaikeaa.- Katkeraa
Hehe, mutta minkä voit kun kylmenee.
- näin_se_on
Tuo viestien poistelu kertoo alarmistien paniikista korttitalon sortuessa alta.
Jo se, että ilmastonmuutoksesta puhutaan ideologiana, kertoo, että denialistit ovat ymmärtäneet kaiken väärin.
- PierreReview_
Eiköhän se ongelma ole agw-puolella, jossa tieteen perimmäinen luonne on käsitetty täysin väärin. Agw-paradigman nimiin vannovat näyttävät kammoavan tieteellisiä kiistoja ja koulukuntaeroja kuin ruttoa tai ebolaa. Terveessä tieteessä erilaiset näkemykset ovat aivan arkipäivää, joten kouristuksenomainen vetoaminen "konsensukseen" tai yksimielisyyteen antaa esittäjästään infantiilin vaikutelman.
Tieteen perusluonne on, että vallitsevia käsityksiä voi ja pitää kyseenalaistaa, horjuttaa ja haastaa. Muutoin tiede jämähtäisi paikalleen eikä kehittyisi niin kuin sen pitäisi.
Ideologiat, mm. valtioideologiat (esim. N-liitto, P-Korea), ja uskonnot eivät juurikaan kestä eivätkä siedä epäilyjä, kyseenalaistamista ja kritiikkiä.
Koeta sitten kumota AGW:n tieteellinen perusta edes pieneltä osin. Aloita vaikka kumoamalla se fysiikan laki, että hiilidioksidi absorboi lämpösäteilyä. Kaikki muu on turhaa lässytystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617520Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232946- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651659Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1681412- 1311163
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 52755