no ei se kauan kestäny,kuulin huhun luotettavalta taholta että loppu kolkuttaa ovella.
loppuuko kylällä kioski
aaashole
26944
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Sandra se ennen vahaa myi makkaroita kopistaan.Toisen nakkikopin miesmyjä kävi usein kuumana ja syöksähteli ulos kopistaan,kun kansalta ja veikkolasta tanssinuoriso kerääntyi tanssien päätyttyä torille koputtelemaan kopin seiniin,toki välillä koppia pikkusen heilutellenkin.
Nykynuoret ei noista ajoista tiedä pätkäkään.
Toki köyhiä oltiin kuin jeesiöläiset eli autoja ei ollut kellään.Yöllä 2 aikaan postiauto keräsi porukan aina Vuotsoon saakka,josta kaukaisimmat tangonvääntäjät saapuivat maalikylään rilluteleen kerran viikossa.
Ihmiset kävelivät kansantalon ja veikkolan väliä.Muka jotain ihmettä kai odotellen,että kummassa paikassa se meininki on parempaa.Siihen aikaan pyssykylässä oli kahdella tanssitalolla 3-4 kertaa viikossa yhtaikaa tanssahtelut eli tuollaiset 400-800 ihmistä.
tarkoitin kylläki toista kioskia.
juu kioski loppuu myös,näin mulle kerrottiin.
onko hän se joka MUSTALLA autolla ajelee nokka pystysä.
nytkö jo loppuuuuuuu.
loppuu loppuu
joo kyllä varmaan edellinen kauppias oli tyytyväinen että pääsi nuinkin nopeesti irti ketjusta.
R_kioskit loppuu joka paikasta!Aivan järjetöntä olla renki!
ainaki täälä näyttää ulospäin hyvinkin menestyneeltä,toki vain ulospäin mut todellisuus varmaan toista.
R-kioskithan pullistelevat tärkeimmäksi puljuksi tavallisille pällistelijöille.Posti menettänyt virkapostien välitykset,poliisi ym passit ja virkakirjeet r-kioskeista. VR menettänyt/siirtänyt ärkkärille lipunmyynnit janiins etespäin.Alkaa olla muutakin kuin pornolehti kauppa
joo näkyvät hakevan yrittäjiä vähän jokapuolella,hullu täytyy olla joka erehtyy tuohon.
luostolle takaisin siivoon.
pakettia ärrälle ja takaisin.
ei ove paketia tulu
koskas se loppuu,vuoden loppuun mennessä ?
Kunta lopettaa kioskin avustukset joulukuun lopuun mennessä, eiköhän se ole sitten siinä
alkaako alennusmyynti koska, kun on tulossa tuokin paljon mainittu musta perjantai?
Jos ne siirtääkin sen kopin kaivokselle,missä sitä rahaakin on mainareilla taskut täynnä.Persaukisille laiskoille kyläläisille nyt riittää raitis ilma.
Täällä ei kaivoksessa ole gouldenia, jota voisi könttinä tunkea takapuoleen, joten mainarit ei ole niin äveriäitä kuin Kittilässä.
koska loppuunmyynti alakaa
eik luve ikunoissa mittään lopumisista tarjouksia.
9 pv kuulema enää.
Missä se kioski on.
Voiko sinne sitte paskoa.
ainaki oli valot päällä.
Ootte te sodankyläläiset vitun tyhmää porukkaa
kioski jatkaa, siihenahetaan uutta yrittäjää tms.. eihän meiltä nyt voi ainoata junalipun lunastus paikkaa viedä ;)