haukkuu hau

hauhau hau eikö koirapuiston koiraa ole lainkaan opetettu, kun se haukkuu koko ajan ettei ohi voi kulkea, ja lapset pelkää kulkea siitä.
6110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Naapuriparat saavat hetken rauhan kun koira häiriköi muualla.

Äänestä

Kyllä sitä jo iso koira säikähtää kun tuollaiseen häkkiin pönkätään, eikä koiraparalla tietoa joutuuko jäämään sinne loppuiäksi. Itse näin eilen kun lapsi parkui kuin syötävä vaikka koira oli häkissä puistossa, ja äiti kehotti lasta oikomaan pitkin nurmikkoa mahdollisimman kaukaa. Äitikin taisi pelätä kun molemmat juoksivat kuin hengenhädässä haukkuvaa koiraa karkuun.

Äänestä
  • Eikö voi edes antaa porttikieltoa koiralle, joka ei osaa käyttäytyä.

    Äänestä

Vika on siellä narun toisessa päässä. Otetaan koira, ei osata kouluttaa ja opettaa. Sama ongelma monella vanhemmalla, lasten suusta ei tule kuin v.ttu joka toinen sana ja muut kirosanat päälle muusta käytöshäiriöstä puhumattakaan.

Äänestä

Mahtava on tämä Kemin uusi koira-aitaus. Hyvällä paikalla Pajarin rannassa lähellä keskustaa. Paikoitusalue kauempaa tuleville. Kaupunki tarjoaa jälleen hyvää palvelua asukkaille ja heidän lemmikeilleen.

Äänestä
  • Kaupunki tarjoaa ilmaiseksi hyvää palvelua muutamalle koiralle, jotka sotkevat kaupunkia ja häiriköivät metelillä. Ja asukkaat, jotka nämä ilot heille maksavat, saavat vain kärsimystä ja haittoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hauhauhau- kirjoitti:

hauhau hau eikö koirapuiston koiraa ole lainkaan opetettu, kun se haukkuu koko ajan ettei ohi voi kulkea, ja lapset pelkää kulkea siitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu