Tilasin 16.8. neljä mailaa kyseisestä liikkeestä. Paketista sain tiedon emailiin, että on lähtenyt Ruotsista, 17.8.17. Kun pakettia ei kahden viikkon jälkeen alkanut kuulua, jouduin kyselemään sitä Schenkeriltä, joka on tavarantoimittaja kyseisellä firmalla. Pakettini oli kokonaan kadonnut eikä siitä löytynyt tietoa kuljetusliikkeen järjestelmästä. Ilmoitin Nordicagolfille tästä ja he lähettivät uuden paketin. Sitäkään ei alkanut kuulua ja jälleen jouduin kyselemään sitä kuljetusliikkeeltä. Nyt paketin ilmoitettiin jo olevan Oulussa ja että oli yritetty toimittaa monta kertaa. Puhelimeen ei tullut ainuttakaan soittoa. Soitin Oulun terminaaliin ja kas kummaa, molemmat paketit lojuivat siellä ja ensimmäinenkin paketti oli ollut 30.8.17 Oulussa. Syy miksi ei toimitettu oli että ei ollut puhelinnumeroa. He toimittivat paketin heti minulle ja kun katsoin paketissa olevaa lähetyslappua, niin siinä oli numeroni. Sitä vain ei ollut laitettu rahtikirjaan, joten paketin kyljestä he eivät osanneet lukea sitä. Nordicagolfille lähettämästäni palutteesta annettiin vastaus, että lähetykset ovat tökkineet jopa kuukausia kuljetusliikkeen takia ja aikoivat vuoden vaihteessa vaihtaa kuljettajaa. On kyllä syytäkin, niin huolimatonta on Schenkerin palvelu. Enne en tilaa Nordicalta mitään ennen kuin saavat paketit ajoissa perille. Mailat itsessään, vaikkakin ovat Kiinassa tehtyjä, vaikuttaa ihan kelvollisilta.
Tilaus Nordicagolfilta mättää
pappaputteri
0
463
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1086987
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324148törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/343611Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3961921- 321447
- 351428
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi511271Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121068Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1721025Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11990