Paljonko vegaanit syö karkkia ja juo viinaa?

rkugudkakad

Kasvissyöjiä on höttöpulleita lihavia ja sitten itsensä nälkiinnyttäneitä kärsivän näköisiä fanaatikkoja. Kun syömmisiä rajoitetaan niin tulee tyydyttämätön olo kun tärkeitä ruoka aineita puuttuu. Olo on levoton johon sitten ahmitaan pastaa ja makeita ruokia. Ajatustoimintakin huononee olen huomannut.

3

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaapasjuupps

      Itse olen vegaani (en kasvissyöjä, vegaani) koen olevani normaalipainoinen. Eikä sitä syömistä rajoteta, päin vastoin. Kasviksissa ei ole paljoa "aineita" , joten niitä saa syödä vatsalaukun täyteen, eikä liho. Ja vegen on oltava tarkka syömisiistään, että kaikki ravintoaineet menee alas. Ja itse otsikkoon:"Syön karkkia sen verran kuin huvittaa, ja en juo!"

    • höröhöö

      Lasketaanko jointti karkiksi?? Sitä ne ponnaripäiset hinuriveget vetävät. Laajentaa kuulemma tietoisuutta.

    • LuomustiHyvää

      En ole vegaani, mut en myöskään syö karkkeja. Karkithan on tosi epäterveellisiä, tyhjiä kaloreita. Syön vain sellaista puhdasta ruokaa, jossa on ravintoaineet kohdallaan. Alkoholissa on karkin veroista turhaa kaloria. Mieluummin syön lihaa ja kalaa kuin korvikkeita. Tosin syön kasvispainotteisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      49
      6031
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      263
      5947
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      91
      5750
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      37
      4918
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      49
      4729
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      217
      4077
    7. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3751
    8. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      150
      3604
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      34
      3192
    10. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      25
      3137
    Aihe