Miehiä ei voi tyydyttää koskaan. Miehet haluaa siveellisen naisen,mutta kuitenkin se alkaa miehiä pidemmän päälle kyllästyttää ja miehet haluaa myös lutka naisia eli tuhmia naisia,mutta sitten taas rakastavan siveellisen naisen.
Miehille ulkonäkö on naisessa numero yksi,joten miehen lempeys suhteessa naiseen katoaa kun nainen lihoaa,ikääntyy,tai muutevain ulkonäkö "rapistuu" Miesten rakkaus ei siis ole aitoa,vaan pinnallista.
Kertokaa vielä miksi pitäiis koskaan alkaa suhteeseen miehen kanssa?
Miehille ulkonäkö on naisessa numero yksi,joten miehen lempeys suhteessa naiseen katoaa kun nainen lihoaa,ikääntyy,tai muutevain ulkonäkö "rapistuu" Miesten rakkaus ei siis ole aitoa,vaan pinnallista.
Kertokaa vielä miksi pitäiis koskaan alkaa suhteeseen miehen kanssa?
Vastaukset 15
Vanhimmat
oikeasti kun mies rakastuu sinuun niin mies rakastaa sinua koko elämänsä ja olet rakkain ja se rakastaa sinua vaikka mikä olisi
Ja sivupano tuhma nainen pitää kuitenkin olla!
niin ei siinä mitään sivupanoja tarvita kun löytää kiltin ja mukavan naisen ja jos mies haluaa ns tuhman naisen niin sinä olet se eli sitten leikitte yhdessä rooli leikkiä niin ei mies tarvitse kuin yhden naisen vaimon tai tulevan vaimon eli mies rakastaa ja tarvitsee vain omaa kultaansa ja muita naisia ei sitten kaipaakkaan
Tässä sinulle linkki https://fi.wikipedia.org/wiki/Projektio_(psykologia)
Olet tapaillut ja nussinut vain niitä komeita jännämiehiä joille nainen on vain reikä. Milloin alat tapailee meitä kilttejä ja kunnollisia rumia miehiä? Meille nainen ei ole reikä emmekä jätä naisia panon jälkeen.
En ole pannut ketään komeaa Mutta palstalla rumat miehet sanovat että haluavat seksiä ja naisselle ei ole muuta arvoa kuin ulkonäkö?
Olipas älytön kommentti, ihan kuin kenenkään tulisi tapailla omasta mielestään rumaa = vastenmielistä tapausta. Muistakaa nyt tätä terminologiaa käyttäessänne, että ruma ei tarkoita sitä vähemmän viehättävää tapausta vaan oikeasti luotaantyöntävää, siis sellaista jonka kanssa on mahdotonta tuntea haluavansa seksiä.
Aina unohtuu, että sen komean ja ruman välille mahtuu liuta niitä tuikitavallisen näköisiä. Mutta ei, aina koetaan asia niin että jos naista ei kulmakunnan komeimman kanssa onnista, niin sitten pitää ottaa se rumin mahdollinen...
Samalla logiikalla kenenkään normaalipainoisen ätmin ei tulisi tapailla läskiä ja rasvaa hikoilevaa emakkoa :D = vastenmielistä tapausta. Silti täällä aina selitellään, että läskin akan pitäisi kelvata. Ihan kun siihen seksibeiben ja emoläskin välille ei mahtuisi yhtään normaalia naista.
"Samalla logiikalla kenenkään normaalipainoisen ätmin ei tulisi tapailla läskiä ja rasvaa hikoilevaa emakkoa :D = vastenmielistä tapausta. Silti täällä aina selitellään, että läskin akan pitäisi kelvata. Ihan kun siihen seksibeiben ja emoläskin välille ei mahtuisi yhtään normaalia naista. "
Niin? Mikä tuossa kommentissani jäi epäselväksi? Edelleenkään kenenkään ei tarvitse tapailla omasta mielestään epämiellyttävää ihmistä, oli sukupuoli kumpi tahansa.
Ihan yhtäläinen oikeus miehelläkin on olla tapailematta omasta mielestään rumaa naista, mikään laki ei pakota siihen hommaan. Mutta silloin pitää myös varautua siihen, että osaa olla onnellinen yksinkin niin kauan kunnes se "ei-ruma" löytyy - niinhän naisetkin osaavat.
Olen minäkin sellainen vartaloltani normaali ja hoikkakin nainen, mutta kun yleensä se vastenmielisyys kumpuaa pärstäkertoimesta, niin saa näilläkin spekseillä olla ihan rauhassa - siis niin kaduilla kuin baarissakin.
On vain kahdenlaisia miehiä. Rumia ja komeita. Ne jotka eivä saa seksiä ovat rumia. Rumat naiset ei halua rumia miehiä vaan niitä komeita miehiä joita missitkin haluaa. Muutenhan olisikin helppo saada pillua jos naisille kelpaisi samantasoinen.
Himala on miehen peruskuonne.
Minusta sinulla on pessimistinen näkemys. Varmaan sinulla on siihen yhtälailla syysi, kuin minullakin on syyni sanoa ettei asia ole aivan noin, kuin vain osan miehistä kohdalla.
Miten monen, sitä en osaa sanoa ja prosenteiksi laittaa. Mutta kokemukseni mukaan asianlaita ei ole noin masentava.
Kyllä sitä rakkautta ja muutakin arvostusta osakseen, vaikkei ulkonäkö pidä rapistumatonta pintaa. Pinnalliset miehet on kuten pinnalliset naisetkin, tyyppejä jotka kannattaa kiertää kaukaa jos haluaa olla arvokas muutenkin, kuin näyttelykapineena.
Hai sie kaale_muhku!
Mursun Olli sanois paremmin.
https://www.youtube.com/watch?v=rsk9H-_wFn4
Riippuu miehestä. Kukaan ei pakota rakastumaan niihin sosiaalisesti taitaviin pelimiehiin, jotka sanovat samat asiat kaikille naisille.