10 vrk yhdistelmäpaasto, tavoite 78,0-72.5kg

Kuten joku nokkela saattaa jo otsikosta huomata ; tätä on suunniteltu.
Koska päiväkirjassani kirjoittaessa huomasin että tuloksia on tullut ja mutta sitten jojo. Olen häilynyt 76,5-80.0 lukemissa kuten nyttenkin. Painoni on nyt 78,0kg.

Nyt nuo päiväkirjani joutuisivat roskikseen jos niissä ei olisi muutakin kuin vain epäonnistumiseni....vuosien ajalta.

Paastoplän siltä pohjalta että en ole ennenkään onnistunut. Tosin olen viime syksystä-16 laihtunut11 kiloa.

Mutta nyt monta kuukautta painoni on jumittanut...

Se paastoplän:

22.9 perjanta.hedelmiä ja kahvia ja tupakkaa . Maistoin paastomehua, huh. Pain o illalla 78,0
23.9 lauanta: aluksi suolihuuhtelu ja goubersuola aamukahvin jälkeen. Aamupalaksi vähän mustikoita. Mehupaasto loppupäivän. Ja niitä huuhteluita. Suolihuuhtelupussini on luontaistavaraliikkeen kassissa piilossa toisten silmistä.
Tavoite 77.0kg. Tupakkaa 9 kpl eli ei kuten pe 30kpl.
24.9 sunnuntai. Sama ohjelma, tupakkaa vain 7(sattuu olemaan ajatustenlukijan luku. Jumalahan lukee sinunkin ajatuksesi, kun mielessäsi rukoilet, eikö vain?)Paasto muuttuu hengelliseksi 7-numeron myötä.=) Tavoite 76,5kg. Sunnuntaikin on pyhä päivä. En enään kiusaa ajatusten lukijaa tupakoimalla liikaa after this day. It's a promise.

25.9 maanantai aamiaiseksi mustikkaa, mehua ja klo 17 iltapalaksi ja päivälliseksi puuroa. Tavoite 76, vesibic., paaston lopetuspäivä. Vain viisi tupakkaa 27.9 ke asti jolloin vain 4 tupakkaa synttäreihini asti. Tavoite 76,0kg

2.viikko 26.9-2.10.. 7 vrk puolipaasto. Eli syön vain aamuisin hedelmän tai muuta jotain pientä terveelllistä, ostan myös vitamiineja (enää vain 1 jäljellä)ja sitten klo 16-17 päivän ruoka. Sen pitää olla terveellistä. 2 kuppia kahvia päivässä.

Tavoite 72.5 kg2.10 .2017 maanantaiksi: vesipicpäivä.

Siellä se edistyminen jo ehkä näkyy:

76kg 25.9
72.5 2.10

Mutta yhteensä 5.5kg 10 päivässä.

5

340

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palasin viestiini kahden päivän päästä, äsken. Olipa sekava kirjoitus.

      Samana iltana olin vielä vähän enemmän sekaisin kun mies sytytti syystuikut ja tarjosi juotavaa.

      Paastoni ei siis alkanutkaan vielä silloin kun tuon aloituksen kirjoitin.

      Se alkaa nyt ja koska eilen söin 80 kiloon asti, kun se pahaa oloani lievitti... tarvitsen 10 päivän sijasta 13 päivää. 4.10 asti paasto, eli noin kaksi viikkoa, ja tavoite on puoli kiloa päivässä ja paaston päätöspäivänä painon tulisi olla 74,5kg. Se on torstai.

      Painoni on nyt 78,0 kg, ja ohjelma; nyt aamulla 2 dl mustikoita ja illalla klo 17 jokin terveellinen ruoka.

      Tavoite siis 3,5kg kahdessa viikossa. Huomenna ja keskiviikkoon asti perinteinen mehupaasto.
      Nyt mustikoiden kimppuun.

      • PS. Tavoite on tänään 79,5 kg kun eilen se oli 80,kg, ja 4.10 74,5kg eli -5kg eikä 3,5kg tämän paaston tavoite.


    • tänään78kiloa

      Aloitin tänään ja pidän kuuria kaksi päivää ½ perjantaina.

      Lähtöpaino oli tänään 78.

      Aamulla suolentyhjennys, nyt juon vettä. Kohta juon teetä, sitten paastomehua 2 dl 2 dl vettä, sitten teetä ja vettä 1 dl kasvismehua 1 dl paastohedelmämehua 2 dl vettä, sitten taas teetä, vettä ja illalla kasvislientä, vettä.

      Huomenna sama juttu. Perjantaina aamu ja päivä samalla tavalla, illalla syön hedelmän.
      Lauantaina jugurttia ja varovasti päivän mittaan kevyttä ruokaa.
      Ei tupakkia, ei kahvia.

      Kerron sitten miten meni.

    • tänään78kiloa

      Mennyt päivä kohta iltaan.
      Ollut kieltämättä vähän hölmöä, mutta kyllä tässä nyt kestetään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2331
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      27
      1085
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      932
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      105
      930
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      597
      887
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      770
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      664
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      656
    Aihe