ja profiilissakin käydään, mutta viestiä ei sitten lähetetä...
Ymmärrän kyllä hyvin, että jos tulee koko ajan viestejä ja tykkäyksiä joka puolelta, niin onhan se aika vaikea valita kenelle viitsii viestin lähettää
Aika vääristynyttä touhua kuitenkin, jolla nyt ei taida olla todellisen elämän kanssa yhtään mitään tekemistä ;)
Ymmärrän kyllä hyvin, että jos tulee koko ajan viestejä ja tykkäyksiä joka puolelta, niin onhan se aika vaikea valita kenelle viitsii viestin lähettää
Aika vääristynyttä touhua kuitenkin, jolla nyt ei taida olla todellisen elämän kanssa yhtään mitään tekemistä ;)
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos ei mm. täällä maksa niin et 3 enemmälle voi pistää viestiä.. Noh laitat ne "kiitos mutta ei kiitos" (omalla kohdallani ajattelen miesten puolesta ns järjellä sillä en ole kaikista normaalein tapaus vaa etsin tosiaan itseni kaltaista eli tasotonta).
No odottelet seuraavaa päivää.. Joku urputtaa ja vastaat vielä nätisti, kohta onkin taas täys ne viestit ja et päässyt viel edes kellekään ehkä sopivalle mitään sanomaan.. Noin se menee usein.
Lopulta alkaa jo tympimään. Ihan sopimattomia tulojen (eli liian "korkealla, liikaa omaisuuksia ja elämäntyyli matkustelee eikä pidä eläimist ym) ja kaiken suhteen tyypit ja silti pitäis kaikkia kiittää.
Kunhan kokeilevat vastaako se "atn" :D
Onnistutte kyllä vähentämään jonkun oikeasti kivan ja sopivan miehen mahkuja naisen suhteen.
Miksi esim varakkaat ei voisi vaa mennä sinne h*oriin?!
Mitähän tuo olisi suomeksi?
Syytön minä siihen olen, jos ei joku ole jaksanut puhekieleen ja murteisiin yhtään tutustua. Joissain tutkimuksissa on hienosti selvitetty mielikuvituksen ja luetunymmärtämisen .. ;)
Jotkut harrastaa kirjakieltä silloin kun siitä maksetaan.
Joillakin ei taas ole mitään muuta?
Tapa se tämäkin raakata vääränlaisia miehiä.
"nyt kulta aletaan etsimään somesta kirjoitusvirheitä, jännää ja voi leikkiä fiksumpaa mitä on.."
Niin, mitä koitat sanoa ?
Siis tuolla Happypancakessa, jossa näkee jos joku on viestin lukenut yms. Ja viestejä voi lähettää niin paljon kuin huvittaa... Tosi harva nainen lähettää kai viestejä kenellekään, luulisin... olkoot, se siitä sitten.
Itse olen saanut happypancekassa ihan ookoosti viestejä takaisin naisilta mutta niistä viestistä voi lukea rivien välistä silti että nainen ei ole kiinnostunut.
Täysin yksipuolista onkimista jossa nainen ei kysy mitään takaisin ja on täysin passiivisena. Mulla on todella lyhyt toleranssi tuollaisen suhteen. Mä haluan tasavertaisen parisuhteen.
Jos nainen ei esim kahdessa ekassa viestissä kysy multa mitään niin au revoir!
No kyllä siis itsekin sain jotain viestejä naisilta ja kysyin ihan suoraan että oletko kiinnostunut vai kirjottteletko aikasi kuluksi yms. Nainen vastasi että tottakai olen kiinnostunut, en kai muuten kirjottaisi. Sitten menee 2-3 päivää ja nainen ei kirjota enää mitään, kun on jo löytänyt ilmeisesti jonkun toisen kirjekaverin... Suljin profiilini, en jaksa tommosta enää.
Minulla ollut saman tapaisia ehkä sekavia kokemuksia tai sekoittavia. Naisia tosissaan sitten kuitenkin lähtee yllättäen Helsinkiin reissulle? Määrättömästi eritapaisia sotkuja. Nuoremmat pärjää vanhempia ehkä prosentin paremmin mutta no välimatkat käyvät myös nopeasti todellisuuden sinetöiväksi esteeksi. Senkin lisäksi tarjonnatkaan ei kohtaa toisiaan, vaan suhteet ääripäät ylhäältä sekä alhaalta, eli vähän sopivia nippeleitä paljon kilometrille pippeleitä. Eh, voi tuohon tapaan paiskoa ihan vitsillä deitit koska ne on enemmässä määrin rahan hankkimis kikkailua.
Happypancake meni surkeammaksi mobiilisovelluksen myötä. Nyt siellä on helppo nopeasti vastata parilla sanalla. Ja taas pitäisi olla keksimässä jotain nokkelaa uutta sanomista pitääkseen keskustelua yllä. Vastapuolelta kun voi odottaa vain lyhyttä vastausta.
"Vastapuolelta kun voi odottaa vain lyhyttä vastausta."
Heh. Jep.
Esimerkki:
Minä: "mitä kuuluu, mitä tykkäät harrastaa?"
Nainen: Hyvää, harrastan laulamista.
reaktioni siinä vaiheessa: https://media.giphy.com/media/qIdI1mBQjcw80/giphy.gif
Olipa älytön kommentti. Taitaa olla naiset ja miehet ihan yhtä älyttömiä näissä deittipalveluissa.
Ihan turhaa enää jatkaa tätä viestiketjua ;)
>>> Minä: "mitä kuuluu, mitä tykkäät harrastaa?"
Jos itse kirjoitat vain nopeasti ilman vaivaa, niin miksi naisen pitäisi sitten vastata sinulle pitkästi? Todella miehet juuri heittää lyhyttä keskustelua ja jos vastaat pitkästi, niin silti mies vain jatkaa lyhyesti. Sitten se menee siihen että jos ei kerran mieskään jaksa nähdä vaivaa aitoon tutustumiseen niin voi myös vastata suht lyhyesti takaisin ja kokeilla piristyykö miehen aloitteesta keskustelua. Usein ei piristy vaan olen joutunut itse pitämään sitä yllä joka on aika rasittavaa.
"Mielenkiintoista. Mitä muuta sinulle kuuluu?" AAARGGH!
Miehenä pidän pitkien viestien kirjoittamisesta, mutta se edellyttää sitä että nainen myös vastaa pitkästi, ei siitä muuten mitään keskustelua tule.
On tullut vastaan naisia jotka kirjoittaa vain muutaman lauseen ja sitten sellaisia jotka kirjoittaa pitkästi, arvaatte varmaan kumpi johtaa kunnos keskusteluun.