Imatran lounaskahvila Elma.

tyytymätönasiakas

Mitä mieltä muut ovat Imatran parhaaksi lounaspaikaksi valitusta Elmasta?

Itse olen muutaman kerran käynyt syömässä Vuoksenniskan toimipisteellä, enkä voi hirveemmin kehua paikkaa. Jos ruoka ei lopu kokonaan kesken lounasaikana, se todennäköisesti vaihtuu edellispäivän (tai sitä edellisen???) sapuskaksi ja hinta pidetään silti samana.
Kokit haisevat välillä niin tupakalle, ettei mitään rajaa. Antaa todella hyvän kuvan paikasta!
Kerran valitettavasti todistin tilannetta, jossa vaalehiuksinen kokki otti uunista ruokapakin ja paineli paskasella patakintaalla sitä ruokaa... Jätin sinä päivänä ottamatta pakkiruokaa (en muista oliko joku kiusaus tms).
Olen huomannut, että ruokaa myydään ilmeisesti myös ulos Elmasta sillä monet asiakkaat ovat poistuneet paikalta ämpärit kädessä.
En tiedä mitä pitävät ulosmyynnissä hintaa, muttei anna ammattitaitoista kuvaa jos kaikki on ostettavissa (toiset ravintolat eivät edes myy lounasta ulos) eikä sen verran viitsitä panostaa että hommattaisi edes myyntirasioita. Näyttää tyhmältä kun asiakas saa ruokaa ämpärissä mukaan.

Ihmetyttää vaan, että jos Imatran "parhaassa" lounaspaikassa on tämmöstä menoa, niin mitä se on sitten siellä huonoimmassa? Tosin omilla kokemuksillani Elma taitaa olla se huonoin paikka, johon ilmeisesti taidetaan palkata jonkinsortin amatöörejä töihin. Tai sitten työntekijät ovat niin välinpitämättömiä, etteivät ajattele maksavaa asiakasta kun sähläävät ruokiensa kanssa.

Ainut positiivinen asia koko paikassa oli tumma raitapaidallinen tarjoilija, kenen ansiosta tunsin olevani tervetullut ko. paikkaan. Kassalta sai sitä palvelua, mitä mielestäni tohon hintaan (9,90€) kuuluu. Valitettavasti kokit eivät ole ottaneet mallia tarjoilijasta, sillä välillä tuntuu kuin meitä asiakkaita ei haluttaisi edes syömään.
Terkkuja vain sille positiiviselle päivän pelastajalle, kenen kanssa sain asioida kassalla! Kokit ottakaa oppia asiakaspalvelusta!!!

2

528

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuuub

      Ite menin syömään Niskan elmaan, ruoka oli sillonkin finaalissa. Kokki naureskeli päin naamaa kertoessaan ruuan loppuneen.
      Seuraavan kerran meen muualle! Koruja näyttävät pitävän töissä, millon sopasta löytyy korvis....

    • EiTurviksille2018

      Jääkää ensi kerralla kotiin syömään vitun marmattajat. Turvenuijia ei ravintoloihin kaivata!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4550
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2632
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1146
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      845
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      807
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe