IS: n jutussa Calypson yöklubin isäntä Antto Terras kommentoi artisteja katsomassa olleita naisia ;-D
"Eturivin yh-äitien silmät säihkyivät, kun villapaitansa klooripestyihin farkkuihin sullonut kansallissankari esitteli alastuloaan."
"Entiset nahkatakkiset tytöt eli nykyiset trikoohousuiset lihavikot kyllä koettivat jorata minkä koneesta lähti, mutta surullista katseltavaa se oli silti. "
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005388521.html
"Eturivin yh-äitien silmät säihkyivät, kun villapaitansa klooripestyihin farkkuihin sullonut kansallissankari esitteli alastuloaan."
"Entiset nahkatakkiset tytöt eli nykyiset trikoohousuiset lihavikot kyllä koettivat jorata minkä koneesta lähti, mutta surullista katseltavaa se oli silti. "
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005388521.html
Vastaukset 30
Vanhimmat
Mä olen tuon kotkan alastulon nähnyt ihan Lahden sokkarin edessäkin, alushoususillaan ja puvuntakki päällä. Ei ollu komia alastulo, mutta aika tasajalkaa kumminkin.
Trikoo on riskillä ruma, mutta se joustaa toisin kuin liika pieni nahkatakki. Eikä koko lehmää yhteen takkiin haaskata, possusta puhumattakaan. Ja iso nahkatakki maksaa enempi kun trikoot. Tytöt on siis valinnu ihan oikein vaatteensa. Noin minäkin tekisin. 😜
Onkohan Antto Terraskin naiseton ätmi, kun on noin katkera ytmien ja jännämiesten perää haikaileville naisille? Melko ätmähtävä on ainakin ulkoinen olemuksensa.
Tunnistit siis itsesi noista naisista joista hän puhuu. Toimit kuin luontodokumentin elukka kun tuon ennalta-arvattavan nolon vastauksesi kirjoitit. Et taida typerys edes tajuta miten nolo olet
Sinähän se tässä nolo olet, kun et edes tajua että olen ätmi itsekin.
Se on varmaan ihan pakko katsoa surullisia juttuja. Surullisempaa kun mummon kuolema.
siell yökerhois siis on yh naisia vaan, no hyvä, enpä mene
No kyllähän niitä on erityisesti näissä lähiöiden yökerhoissa. Siellä on helpompaa käydä lasten nukkuessa, kuin esim stadin vastaavissa.
Lapset on isällä eli yh miehellä. Kiva kun isät välittää lapsistaan ja ottavat edes joka toinen viikonloppu lapset luokseen.
Nytpä tietää ettei naiset ole yökerhossa miesten takia. Siellä kun ei ole miehiä vaan yh naisia.
Tuskinpa tälläisen kirjoittelun jälkeen on enää naisiakaan. Mennään naiset muualle:)
Vittu naiset on säälittäviä kun ihailevat väkivaltaista jännämiestä nykästä.
Vanhat nolot rupsakot yrittävät elää uudelleen lyhyttäkin lyhyempää nuoruuttaan, josta heillä on haalistuneita muistoja jostain kivisodan ajoilta. Kyllä varmasti on surkuhupaisaa katsottavaa noiden lihavikkojen bailaaminen
😂
Ei ole lähiöt mun mestoja. Väkisin niissä alkoholisoituu kun ei sitä menoa kestäisi selvin päin...
Mitä tarkoittaa oman mielipiteen muodostaminen?
No se tarkoittaa sitä, että käydään paikan päällä muodostamassa se.
(Hihitystä)
😀
Suurin ongelma paikalle pääsyyn on pääsy itse. Eli pääsy on pääsyy paikalle pääsemättömyyteen.
(Naurua)
😀
Mielipiteen muodostamisesta saattaa näin muodostua ylivoimainen tehtävä, jota kukaan ei ole edes agendalle asettanut.
(Hihitystä)
😀
Tässä esimerkkitapauksessa käveltiin jonon ohi suoraan ineen.
(Hirn)
😀
Ylivoimaisesti paras esimerkki käytännön kapitalismista on se että toiset kulkevat kuin kotonaan, ja toiset jonottavat.
Mielestäni kannattaa panostaa sekä sukupuolensa korostamiseen että häilyvään sosiaalisuuteensa, hetkellisyyteensä.
(Hihitystä)
✌😀✌
Kertokaa tai näyttäkää minulle yksikin toimitilavuokralainen, joka kieltäytyy ottamasta sisään ship shape kanaparvea, jonka tietää tanssitaitoiseksi ja koviksi nilettäjiksi.
Absöörd
(Naurua)
😀
Eikä tätä serverinpaskaa nyt saada ojennukseen?
Vaihtakaa lämmittäjät.
(Reps)
😀
Funtsikaa nyt uupelot tätäkin alustaa tässä (siis ei minua). Ei niin kuin mitään muuta kuin momotonista nurinaa ja jankkaamista. Kaikenlainen luovuus ja rytmi puuttuu. Tulee mieleen korpisavut, kun terva kummunreiästä jaloille juoksi.
Ei voisi paremmin tuota niellä.
(Hihitystä)
😀
Momotonista?
😁
Momotonisuus on itseasiassa atonaalista konemusiikkia sen kaikilla taajuuksilla subbarin kautta.
(Naurua)
😁
Itsekriittisenä myös kykenen myöntämään sen, että olen itse asiassa väärässä ollessani itseasiassa.
(Reps)
😀✌
Tuohan oli lähes hyvä vitsi.
Upeaa.
(Reps)
😀
Tilaisuus tekee varkaan, sanotaan.
Mun kohdalla virhelyönti on uusi sovellus.
(Naurua)
😀✌
Entäpä Teknodonnan ja keltaisen lehdistön suhde lakeijoineen?
Onko sitä?
Kun perusidiootti imuroi pannukahviaan ulkomaiden osiossa, niin Teknis on jo ulkomailla. Kun taas perusjamppa jättää lehden sosiaalis-Darwinistisesti tuuliajolle, niin Teknis vaihtaa jo seuraavaan.
(Reps)
😀👌
Periaatteessa ainoa auto, joka mulle istuisi, olisi Fordin Velo.
Siis Velociraptor.
Se on paketti, jonka voisi ajaa talliin niin, että talli menisi uusiksi.
Ja vakuutusyhtiö vain taputtelisi käsiään.
(Hihitystä)
😀✌
En vain yksinkertaisesti osaa päättää väriä.
Jotain fiksua pitää voiman ja kapasiteetin kombossa olla.
Keltainen?
(Hihitystä)
✌😀✌
Keltainen on energian ja intellektualismin ydinväri. Keltainen on auringonjumalan liturginen kuosi, sen laskokset ja päärmeet.
Keltainen hallitsee; kuten hallinnoivat pankkialaa Keltaisenmeren aavelaivat, piraatit ja hylyt.
Ihanaa
(Naurua)
😀
Niin että mitä vittua tämä fätso lässyttää joistain "asiakkaista" vuokratuvassaan?
Miehet
Miehessä ei ole kuin yksi toiminnallinen seikka, joka hänet kruunaa.
Ja auta armias, jos se ei toimi, tai sitä ei sieltä kerroksien alta löydy.
(Reps)
😀