Avioliiton ensisijainen tarkoitus on suvun jatkaminen.
"Ja Jumala siunasi heidät (Aadam ja Eeva), ja Jumala sanoi heille: Olkaa hedelmälliset ja lisääntykää ja täyttäkää maa...." (1.Moos.1:28)
Biologia on tieteenala. joka tutkii mm. Jumalan luomistekoja. Sitä kautta huomaamme, että Jumala on suunnitellut ihmisen sellaiseksi, että tarvitaan kaksi eri sukupuolta olevaa henkilöä, jotta suvun jatkaminen, ja siten myös avioliitto, olisi mahdollista.
Jumalan sana ja biologia ovat tässä asiassa samassa rintamassa ja lyövät kättä toisilleen. Yhdessä ne kumoavat samaa sukupuolta olevien "avioliitot" vääriksi ja luonnonvastaisiksi.
1.3.2017 Suomessa voimaan tullut avioliittolaki on suurta huijausta ja eksytystä.
Jumala ja biologia eivät alistu marssimaan sen tahdissa.
"Ja Jumala loi ihmisen omaksi kuvaksensa, Jumalan kuvaksi Hän hänet loi; mieheksi ja naiseksi Hän loi heidät." (1.Moos.1:27)
"Haureuden syntien välttämiseksi olkoon kullakin miehellä oma vaimonsa ja kullakin naisella aviomiehensä." (1.Kor.7:2)
Jumala ja biologia yhtä mieltä avioliitosta
0
81
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4202061- 1981649
- 1511519
- 1231396
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291206Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2521009- 114938
- 74837
- 17804
- 26705