Jumala ja biologia yhtä mieltä avioliitosta

Avioliiton ensisijainen tarkoitus on suvun jatkaminen.
"Ja Jumala siunasi heidät (Aadam ja Eeva), ja Jumala sanoi heille: Olkaa hedelmälliset ja lisääntykää ja täyttäkää maa...." (1.Moos.1:28)
Biologia on tieteenala. joka tutkii mm. Jumalan luomistekoja. Sitä kautta huomaamme, että Jumala on suunnitellut ihmisen sellaiseksi, että tarvitaan kaksi eri sukupuolta olevaa henkilöä, jotta suvun jatkaminen, ja siten myös avioliitto, olisi mahdollista.

Jumalan sana ja biologia ovat tässä asiassa samassa rintamassa ja lyövät kättä toisilleen. Yhdessä ne kumoavat samaa sukupuolta olevien "avioliitot" vääriksi ja luonnonvastaisiksi.

1.3.2017 Suomessa voimaan tullut avioliittolaki on suurta huijausta ja eksytystä.
Jumala ja biologia eivät alistu marssimaan sen tahdissa.

"Ja Jumala loi ihmisen omaksi kuvaksensa, Jumalan kuvaksi Hän hänet loi; mieheksi ja naiseksi Hän loi heidät." (1.Moos.1:27)

"Haureuden syntien välttämiseksi olkoon kullakin miehellä oma vaimonsa ja kullakin naisella aviomiehensä." (1.Kor.7:2)

0

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        327
        1568
      2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

        Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
        Kotimaiset julkkisjuorut
        31
        1279
      3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        490
        1131
      4. 63
        975
      5. Voiko meidän välit

        Koskaan parantua tästä?
        Ikävä
        73
        952
      6. Onko kaivattusi

        Kummallinen jossakin suhteessa?
        Ikävä
        51
        720
      7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

        Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
        Kitee
        108
        718
      8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

        Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
        Ikävä
        75
        712
      9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        468
        647
      10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

        koska hänet löysit?
        Ikävä
        38
        622
      Aihe