Fitness-naiset

Mielenkiintoista miten on niin paljon cis-naisia, jotka treenaavat, näkevät nälkää ja kiduttavat itseänsä loputtomiin vai, jotta saisivat näyttää tyypillisiltä, hoikilta transnaisilta.

http://www.iltalehti.fi/fitnessvoimailu/201710082200446791_bs.shtml
3513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No tämä Jonna Nygren-Jäntti ei ole ehkä tyypillisin fitnessnainen vaan aika rankkaa elämää viettänyt nyt lähemmäs nelikymppinen. Riippuvuudet vaihtaneet vaan muotoaan.

Artikkelin mukaan ollut kahdella eri lääkityksellä jotka eivät sopineet yhteen. Tuossa on selvä hoitovirhe tai sitten lääkkeet ovat määränneet eri lääkärit, ja rouva pimittänyt toiselta aiemman lääkityksen. Ei ihan tavanomaista saada epileptinen kohtaus ellei vedetä oikeasti rankempaa lääkitystä.

Jotain jää nyt kertomatta mutta jotenkin tulee ikävä tunne että tän Jonnan pumppu pettää ennen pitkää tolla menolla, mitä se sitten onkaan.:(

Äänestä

Suomalaiset transnaiset muistuttaa kyllä enemmänkin sitä romutransu markusta :D eipä näy tuollaisia hottiksia niinkun fitnessmisut. Käsityksesi "tyypillisistä transnaisista" taitaa olla peräisin pornoleffoista.

Äänestä

Suomesta on vaikea löytää laadukasta valmennusta ja siksi monen fitnessnaisen terveys on kärsinyt kun valmentajana on joku hormonibodari.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Olettekohuomanneet kirjoitti:

Mielenkiintoista miten on niin paljon cis-naisia, jotka treenaavat, näkevät nälkää ja kiduttavat itseänsä loputtomiin vai, jotta saisivat näyttää tyypillisiltä, hoikilta transnaisilta.

http://www.iltalehti.fi/fitnessvoimailu/201710082200446791_bs.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu