Surkein ravintolakokemuksesi

Edelleen_nälkäinen

Kerro millainen on ollut huonoin ravintolakokemuksesi. Itselläni oli huone varattuna ja ajateltiin että ruokaa saa hotellilta. Hotellilta oli useampi kilometri lähimpään ravintolaan eli muualle ei oikein kiinnostanut mennä. Aiemmat kokemukset hotellilta olivat olleet hyviä joten odoteltiin maukasta ruokaa puolinälkäisinä. Mentiin ravintolaan: meillä on yksityistilaisuus, tulkaa tunnin päästä. Menimme tunnin päästä: odottakaa sivupöydässä puolisen tuntia, pääsette kun ovat lopettaneet. Puolen tunnin päästä: vaihtakaa pöytää, voitte tilata. Vaihdettiin ja ruoka tuli lopulta. Kun aloimme syödä pääruokaa, saapui tarjoilija hakemaan lautaset pois. Vastustelusta huolimatta vei ne ja sanoi että sitä saa lisää. Siis a la carte annokseen lisää?? Missään vaiheessa ei kerrottu että ruokaa joutuu odottamaan useamman tunnin - olisimme kuitenkin menneet vaikka huoltoasemalle päästäksemme syömään vähän aikaisemmin. Ja sitten lautaset vietiin nälkäisten nenän edestä.

2

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pohjanoteerausta

      Huonoin ravintolakokemukseni on tämä: tilattuamme ruuan ja odotettuamme sitä tunnin, ilmeni, että tarjoilija, joka oli ottanut tilauksemme vastaan, oli samaan aikaan työvuoronsa päättyessä unohtanut toimittaa tilauksemme keittiöön. En ole tämän jälkeen kyseiseen ravintolaan jalallani astunut. Ei ollut nälkäisenä kiva katsella, kuinka muut jälkeemme tulleet saivat annoksensa. Me poistuimme nälkäisinä toiseen ravintolaan.

      • AsiakasFobiainen

        Muistithan soittaa kriisikeskukseen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      65
      3286
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      142
      2327
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1868
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      171
      1559
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      86
      1439
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1426
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      74
      1399
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1182
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1140
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1088
    Aihe