Mistä paras hampurilaien?

Miika123456

Mietin kauan mistä ostan hampurilainen, ja että missä on paras hampurilainen, ja missä hampurilaisravintolassa käyn, kun niitä on niin monta tarjolla? Kävin monissa eri ravintolaketjujen ravintoloissa ja tahdon jakaa tiedon, missä kannattaa käydä hampurilaisella, niin tiedätte minne hampurilaisravintolaan kannattaa mennä.

Kaikista pahin hampurilainen oli Scan Burgerissa. Saat paremman kuin Scan Burgerin hampurilainen lämmittämällä kaupan hampurilaisen kotona mikrossa. Ei kannata siis mennä Scan Burgeriin. Burger Kingin kehujien puheetkin osoittautuivat tyhjiksi puheiksi myös. Grillien hampurilaiset ovat ulkona tästä arvostelusta, koska ne ovat vähän erilaisia.

Paras hampurilainen oli loppujen lopuksi Hesburgerissa. Mukavan kiiltäväpintainen sämpylä reunoita paahdetulla pihvillä ja hyvällä majoneesilla, jota ei McDonaldsin myös melko makoisasta vastaavasta löydy. McDonnalds ja Hesburger ovat molemmat ammattitaitoisia ja hyvin perehdyttäviä ketjuja, jotka kyllä osaavat valmistaa hampurilaiset. Ja näistä mielumminhan tuen kotimaista ketjua Hesburgeria kuin McDonaldsia, joka on, The Founder elokuvan katsottuani tiedän, varastettu McDonaldsin veljeksiltä.

0

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        119
        2725
      2. Mies pyysi rahaa

        Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
        Ikävä
        215
        1129
      3. Jos tapaisimme uudelleen?

        niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
        Ikävä
        70
        1121
      4. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        40
        1035
      5. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        6
        1021
      6. Mites nyt suu pannaan

        Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
        Sysmä
        38
        951
      7. 36
        926
      8. Hän on niin

        Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
        Ikävä
        47
        914
      9. Taas Lieksassa tyritty

        Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
        Lieksa
        123
        883
      10. Nähdäänkö ensi viikolla

        paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
        Ikävä
        36
        837
      Aihe