Puolimuslimi mies valoitti kulttuuriaan

muslimeista

Vuosia sitten tapasin erään puolimuslimin (äiti ranskalainen, isä muslimi) kirjailija-poliisin, jolla oli lisäksi yritys joka etsi maahanmuuttajille töitä, järjesti kielikursseja yms.

En ollut kiinnostunut kyseisestä 20 vuotta minua vanhemmasta äijästä, ja sattumoisin paneskelin siihen aikaan erästä romanialaista (ei kuitenkaan romania vaan valkoihoista sinivihrein silmin) duunaria enemmän tai vähemmän säännöllisesti, joten keksin tekosyynä väittää että kyseinen romppu oli "poikaystäväni". Tämä tyyppi sitten paljasti minulle suoraan muslimilogiikan: hänen mielestään "Tyttö- ja poikaystävät eivät ole mitään vakavaa, joten tyttö- ja poikaystäviä on luonnollista pettää. Vasta kun on naimisissa, on pettäminen kiellettyä, koska vasta naimisissa olo on vakavaa." Hänkin sitten sanoi suoraan pettävänsä "pelkkiä" tyttöystäviään, jotka eivät kuulemma merkinneet hänelle mitään, toisin kuin vaimo merkitsisi.

Toisin sanoen, jos seurustelette muslimin kanssa olematta naimisissa, niin tietäkääkin että heidän ajatusmaailmassaan se ei ole koskaan vakavaa eikä merkitse mitään!

5

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neenam

      Tuo on varmaan totta.
      Itse en tunne yhtään muslimia, mutta telkkarissa Stacey Dooley, journalisti, kävi tutustumassa muslimien tapoihin tähän asiaan liittyen.
      Seurustelevat ja naimisissa olevat miehet kävivät usein ilotalossa. Koska tytöt / naiset eivät suostuneet seksiin, ei seurusteluaikana koska piti olla siveä, ja sitten kun naimisissa ollaan ja saadaan vauva, seksiin ei ole enää halua.

      Miehet siis jaottelevat naiset eri rooleihin. On siveä tyttöystävä ja ehkä tuleva vaimo. On prostituoitu. Ja on vaimo joka vauvansaannin jälkeen menettää kiinnostuksensa seksiin ja äijä hoitelee seksipuolen ilotytön luona.
      Siis nainen joutuu elämään suuren osan elämää ilman seksiä! Paitsi prostituoidut mutta he joutuvat harjoittamaan seksiä ehkä epämieluisten äijien kanssa.
      Kyllä on kimuranttia elämää.

    • eieteenpäintaaksepäin

      Totta se on, mutta harva suominainen suostuu asiaa uskomaan. Useat vain jumaloivat miehiään eivätkä suostu uskomaan tosiasioista, vaikka ne toiset naiset (tai vaikka naapurit!) tulisivat petetyille naisille kertomaan totuuksia. Moni myös olettaa vian olevan naisissa, vaikka vika on pettäjämiehissä jotka uskontosa varjolla tekevät mitä haluavat syöttäen vaimokkeille valheita päivästä toiseen. Viisaimmat eroavat ja ottavat jonkun muun (lähempänä samaa uskontoa) olevan, jonka ei tarvitse joka hetki puhua palturia. Pk-seudulla näyttäisi olevaan suorastaan "Hyve" ja suuri ylpeydenaihe se kun monet muslimit kurdit pettää pikkupiireissään ja monet myös pyörittävät samoja naisia (baareista ym. haettuja) eikä ole väliä ovatko perheellisiä, ei millään väliä kunhan vaan itse saa saa ja saaa.

      Ilotaloissa käynti on kait harvinaisempaa Suomessa, mutta tiedän kyllä muutamia jotka käyvät/kävivät thai hieromoissa jotka ajavat ilmeisesti saman asian. Pettävien muslimeiden ei niin helposti tarvitse maksaa seksistä Suomessa, kun moni antaa kännissä/huumeissa ilmaiseksi joten säästävät siinä ja käyvät tietysti myös Virossa laivoilla seksin perässä koska halvat naiset. Muslimikulttuuri on kuin katolinen kulttuuri 200-500 vuotta sitten jolloin naiset jaoteltiin joko "pyhiksi" äideiksi tai huoriksi. Toki uskollisiakin muslimeita varmaan on, mutta harvassa.

    • sikabella_jokinen

      Puolimuslimi?Ovatko muslimit yhtenäinen rotu?

    • suomiapina-disposal

      Suomi sairastaa ja se näkyy tällä palstalla. Ettekö todellakaan tajua miten sairaita olette päistänne?

      • Antimusulmaani

        kuningatar timantti putkonen persu jussi nössömuslimi kauppakassit naistensuojelijat saunansiveettömyys silikonirinnat kaksoistutkinto nigerialainen marokko 5kakaraa jne...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      273
      2824
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      40
      2259
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1977
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1697
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      104
      1640
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1355
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1297
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1233
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1159
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1112
    Aihe