Täytin juuri 45 vuotta

Hädässä45

Olen siis nainen, ja nyt nuoria miehiä tunkee ovista ja ikkunoista. Miten ikinä selviydyn heidän kanssa??

41

825

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mariakin_oli_H-

      Mitä sinä ilmaiseksi seksiä antamaan. Sana on levinnyt ja asiakaskuntaa piisaa.

      Oletko ajatellut että voisit ottaa nimellisen korvauksen palveluksistasi. Vosit ottaa esimerkiksi 85€ suullinen, 100€ tavallinen, 200€ persepano, ryhmät - max 10 poikaa 500-1500€. Koko yö 2000€.

      • kjhkhkjhkjhk

        Hmm.. Voisin itsekin pyytää ainakin pari kymppiä..


      • sydämentuska

        Kuka Maria? Veitola vai?


    • hehjaheh

      Jo45vuotta!!!! Eikö kukaan saa sinua raskaaksi tuolla pumpaamisella? Jo on siemenet mennyt huonoksi vai tökkiikö ukot reisien väliin kitkan haussa

    • Lmömömp

      Pitää olla mies tosi puutteessa, jos hakeutuu vapaaehtoisesti tuon ikäisen mummon seuraan.

      • tantan.onnen.salaisuus

        Puutetta on liikkeellä, kun 20 - 30 vuotiaille naisille ei kelpaa kukaan.


    • 123d123d123d

      45 vuotta täytit etkä vieläkään osaa kieltäytyä seksistä?

    • m-i-e-z

      Päivä ja mies kerrallaan. Ikkunat kiinni ja ovi lukkoon. Parhaiten selviydyt, kun laitat ikkunasta tulevat hätistelemään pois ovesta tulijat ja paljon onnea niin iästä kuin tungoksestakin.

    • miestenkommentit

      Eihän aloituksessa puhuttu seksistä mitään.
      Näkee kommenteista että siitä puhe mistä puute.. Miesraukat.

      • naistenkommentit

        Niin, ne nuoret miehet tulee varmaan ovista ja ikkunoista tekemään kylpyhuoneremonttia.


      • LukutaitoRy
        naistenkommentit kirjoitti:

        Niin, ne nuoret miehet tulee varmaan ovista ja ikkunoista tekemään kylpyhuoneremonttia.

        Missä edes aloituksessa sanottiin, että nainen haluaisi heidän kanssaan seksiä?


      • RivilukutaitoOy
        LukutaitoRy kirjoitti:

        Missä edes aloituksessa sanottiin, että nainen haluaisi heidän kanssaan seksiä?

        Rivien välissä. Älä leiki hölmöä.


    • hyvääalkutalvea

      Jos ne miehet on palohenkilöitä niin ehkä kannattaa painua ulos aika äkkiä. Jos tätä tapahtuu usein niin onkohan dementia iskemässä, tai sitten lieden/takan/kiukaan käyttö vaatisi hieman päivitystä.
      Jos taas poliisi tunkee sisälle niin ei ehkä kannattaisi soitella perättömiä uhkatilanteita aluehälytyskeskukseen ja kannattaisi pyytää aika lääkäriin.

    • Kaisanoasaa

      Ne on varmaan ulkomaalaisia jotka haluavat sun arvokorut mukaansa.

    • Lopeta se nuorten miesten jahtaaminen...

      Sillähän siitä selvitään.


      Kyllä ne on ne puumat nuorten miesten kimpussa eikä toisinpäin..

      Naisten pääkopassa asiat vaan kääntyy päälaelleen. :D

      • LutukkaLeena

        Voi kuule, kyllä se niin päin on, että nuoret miehet itse ottavat ensin kontaktia.


      • LutukkaLeena kirjoitti:

        Voi kuule, kyllä se niin päin on, että nuoret miehet itse ottavat ensin kontaktia.

        Voi kuule, ei ihan ensimmäisenä tule nuorelle miehelle mieleen flirttailla äitinsä ikäsen kanssa.


      • Hädässä45
        Eräkettu kirjoitti:

        Voi kuule, ei ihan ensimmäisenä tule nuorelle miehelle mieleen flirttailla äitinsä ikäsen kanssa.

        Olen aloittaja ja nuoret miehet ovat ottaneet minuun itse yhteyttä . ja aina flirttailee . Huhhh no kai tästä selviää...


      • Hädässä45 kirjoitti:

        Olen aloittaja ja nuoret miehet ovat ottaneet minuun itse yhteyttä . ja aina flirttailee . Huhhh no kai tästä selviää...

        Nuoret miehet ei vaan pidä äidin ikästä naista vaihtoehtona..

        Ekana tulee mieleen että se keski-ikänen nainen on lämmin mamma. :D


    • maineonmennyttä

      Jos naisella on paljon seksikuppaneita tieto leviää nopeasti, tulijoita on kun tietävät tämä nainen antaa helposti.

      • seksinautinto

        Niiltä tulijoiltakin saa helposti.


      • kukaaneiarvostaenää
        seksinautinto kirjoitti:

        Niiltä tulijoiltakin saa helposti.

        Kyllä se niin on jos menettää maineensa, lopuksi jää yksin pyörimään.


    • Sugar12

      Viinikin paranee vanhetessaan..ja naiset tuossa iässä kukoistaa..EI OLE VIELÄ MIKÄÄN MUMMO vaan seksikäs ja viriili nainen..Miehet räätyy nopeemmin..Nuoret pojat tykkää KUUMISTA PUUMISTA.

      • oletmuumio

        Kaikki yli 30 v. naiset on MUUMIOITA


      • muumiotkassalla

        Meilläkin työpaikka pyörii muumioiden voimalla. Myös lähes kaikki muukin Suomessa.
        Kummallista.


    • sydämentuska

      Mulla on päinvastainen ilmiö. Mua nuoremmat miehet tykkäsivät musta silloin kun olin teini, ja käytännössä ainoastaan mua nuoremmat (yhtä vuoden vanhempaa tapausta lukuunottamatta). Eli siinä vuoden - 2 tai 3 vuotta nuoremmat (en ole varma kuinka paljon nuorempi viimeisin oli kun en tiennyt hänen ikäänsä, saattoi olla sen 2 tai 3 vuotta nuorempi), mikä teini-iässä tuntui toki suuremmalta ikäerolta kuin aikuisiällä tuntuisi. Sitten siinä parinkympin korvilla ympärille kerääntyi vielä muutama puoli vuotta - 3 vuotta nuorempi ihailija, mutta 23. ikävuoden jälkeen ne loppuivat kuin seinään. Jostain syystä nämä itseä nuoremmat ovat kuitenkin olleet niitä, jotka ovat halunneet jotain vakavaa tai ihastuneet aidosti, kun taas ne vanhat sedät ovat olleet pervoina seksiä kärkkymässä...

      Näin nuoruuden mentyä ohi on ollut tarjolla pelkästään omanikäistä ja vanhempaa. Nuoria miehiä lakkasi kiinnostamasta kun tuli liikaa ikää mittariin?

      Haluaisin kyllä vielä joskus kokea parikymppisen miehen, iskeä vaikka rannalta. Mulla kun ei ole kokemusta 20-vuotiaasta tai sitä nuoremmasta edes siltä ajalta kun olin itse 20-vuotias (silloin pelehdin 25-vuotiaan kanssa). Nuorin partnerini on ollut 21 ja itsekin olin silloin vasta 23.

      • Josjokuhuolisi

        Sinähän se mielelläsi olisit.
        Projisoit taas omia toiveitasi.


    • beethooven

      Nuorukaiset etsivät yhä siis itselleen äiti ja elättäjä hahmoa varmaankin lähinnä vain ja ainoastaan. Heh, heh ja yhä maina van heh.

    • Naisasialooser11

      Olet hädässä siis koska asuntosi on tulessa ja nuoria palomiehiä tulee ovista ja ikkunoista? Kannattaa raahata kurttuinen ruhosi ulos sieltä asunnosta, ettet pala.

    • beethooven

      Maan isän esimerkki velvoittaa. Eli nyt jahtaamaan tosissaan niitä kolmekymppisiä kaunottaria vielä varmaankin tosissaan.

    • Last12

      Pieleen meni..kyllä nuoret miehet haluavat seksikästä puumaa..Nykyään 40 naiset pitävät itsestään huolta ja näyttävät hyviltä..miehet ne vaan lätistyy vanhetessaan ja sekös niitä vituttaa..ei auta,kun VIAGRA. Ei kaikki nuoretkaan naiset hyviltä näytä..aika paljon mäkki ja siiderivalaita..Yksikin nuori mies sanoi samaa,että 40 todella pantavia ja hyvinsäilyneitä ja seksi parempaa ku nuorenpien kanssa..REVI SIITÄ!!

    • .. HassuKetju.. Monellakin tapaa.. ;D

    • Reitittukkoon

      Ilmojenkin jo viilentyessä auttaisi alkuun sekin, että sulkisi edes osan niistä ovista ja ikkunoista!

    • Vaikka äitini yli 60v niitä myös tuli lankoja pitkin. miehet otti selvää myös numerot😁
      Eli meno kiihtyy kun vanhenee.

      • juujuunäinon

        Kyllä näin, ja nuoret uroot yritti tunkea postiluukun kautta sisään.


      • juujuunäinon kirjoitti:

        Kyllä näin, ja nuoret uroot yritti tunkea postiluukun kautta sisään.

        Sitä en ihmetteli vaikka veijarit sieltä pyörittelisi tai rakkauskirjeet tipahtelivat postiluukusta.
        se äitini uus mies on esikoislapsia nuorempi ja minua n.9v vanhempi ja myös korkeasti koulutettu.


      • juujuunäinon kirjoitti:

        Kyllä näin, ja nuoret uroot yritti tunkea postiluukun kautta sisään.

        Oon vain ihmeissäni.


      • juujuunäinon kirjoitti:

        Kyllä näin, ja nuoret uroot yritti tunkea postiluukun kautta sisään.

        äitinikin on kuusi lasta tehnyt😁


    • Etköhän sinä nyt nuorista miehistä selviydy. Mitä tuossa nykynuoria on seuraillut niin aika asiallista ja aikaansa seuraavaa sakkia. Helppohan niiden kanssa nyt on olla. Kun nyt tunnut nauttivan tilanteesta niin ei muuta kuin ole onnellinen ja kiitollinen siitä ettei sinun tarvitse kohdata meitä yli nelikymppisiä jotka ollaan lässähtäneitä, viagralla käyviä ja sosiaalisesti vajaita klonkkuja.

    • pop98

      Vanha sanonta; "liian kanssa aina tulee toimeen", pätenee tässäkin.

    • Aimo_Jortikka

      Jaahas, kysyit siis neuvoa.

      No, minä ehdotan, että käytät tilaisuutta suuremmin ujostelematta hyväksesi.
      Tietysti kannattaa olla hiukan tarkkana tekemisiensä suhteen, kun maine kasvaa nopeasti mutta kunnia romahtaa vielä nopeammin.

      Mutta kuitenkin; valitse paras päältä, ja nauti elämästäsi.

      Oleellista on, että otat sen mitä itse haluat. Varmasti moni nuori jamppa etsii nimenomaan kokemusta omaavaa seksiseuraa.

      Ja tuskin sinä kuitenkaan pari- kolmekymppisistä sälleistä saat vertaistasi juttuseuraakaan. No kukapa tietää.

      Ja sitten varaudu siihen, että kohta seksikokemusta saaneena nuori uros saattaa alkaa osoittaa merkkejä mielenkiinnosta omanikäisiinsä.
      Sittenhän voi valita uuden, jos kerran tulijoita riittää.

      Eikös tämä ole molemminpuolinen etu.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      264
      4760
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      80
      3207
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      36
      2603
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2513
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1797
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1580
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      94
      1368
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1005
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      978
    10. Laita vielä yksi viesti

      Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
      Ikävä
      99
      938
    Aihe