Rullaluistelu Marraskuussa

Marraskuu mikä ihana tekosyy suomessa rullaluistelulle. Pakkasta ollut jo -12 C, mutta pyörätiet osittain loistavassa kunnossa. Lumi tuli ja suli samantein pois.

Onko muilla kokemusta talvella rullaluistelusta?
11190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joulukuussa oli pari päivää, jolloin olisi voinut luistella kuivalla asfaltilla. Näin etelärannikolla..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eloveenaskater kirjoitti:

Marraskuu mikä ihana tekosyy suomessa rullaluistelulle. Pakkasta ollut jo -12 C, mutta pyörätiet osittain loistavassa kunnossa. Lumi tuli ja suli samantein pois.

Onko muilla kokemusta talvella rullaluistelusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu