Olen todellakin huomannut, miten todellista ikäsyrjintä on Suomessa. Paljon enemmän kuin työelämässä, sitä kohtaa ravintolaelämässä, jos joskus meikäläistäkin, yli 60v, sattuu jano tai nälkä yllättämään.
Se alkoi kotikylän rähjäkapakassa, jossa mulle tuli yhtäkkiä seko baariakka huutamaan, miksen ollut huolehtinut muiden drinkeistä. Haloo, olin siellä yrittämässä nauttia illasta, en vahtimassa muiden drinkkejå. Valitus korkeammalle taholle ei johtanut mihinkään, ikäihmiselle voi kuka vaan näköjään tehdä mitä vaanl
Ikäihmiseloe voi tarjoilla kypsänä tilatun pihvin raakana ja viinin marjamehuna. Vai onko kyseessä yleinen kusetussysteemi yritysten taholta, jota on helpompi soveltaa meihin vanhempiin ihmisiin? Raha ratkaisee, kaiken inhimillisyyden kustannuksella, näin se on nykypäivänä!
Ikäsyrjintää
ikäsyrjintää
0
102
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353