Miksi kaikkien unelmamies on se sama Sinkut-palstan ykskakkosen kuvaama mies?
- pitkä
- leveäharteinen
- jykeväleukainen
- matalaääninen
- sosiaalinen, rento, itsevarma, määrätietoinen, kunnianhimoinen johtajatyyppi
- sänkykammarissa mies joka vie
- korkeampi status kuin naisella
Miehistä osa tykkää itsevarmoista, pitkistä ja amatsonimaisista naisista, osa pienistä ja siroista kodin hengettäristä. Mutta naisten unelmamies on aina se samasta muotista tullut raamikas toimintasankari. Muutkin voivat kelvata joo, mutta se unelma on aina sama.
Miksi kaikilla naisilla on samanlainen maku?
3
275
Vastaukset
- sesalaisuusse
Niin ja huvittavinta jutussa on se että IHAN PAKKO olisi muuttaa median ihanteita jotta jokainen vitun nainen sopisi niihin.
Mutta ketään ei kiinnosta jos FEMINISTIT ITSE fanittavat channing tatumia, Hunkseja ja jotain isomuskeli öyhöttäjiä.
Vittu mitä kaksinaismoralistista paskaa.
Naisista on tullut aivottomia huoria. Odotas, korjaan.
Naiset ovat ja tulevat olemaan aivottomia huoria. - mariah92
Emmä vaan tiedä! =D Aika hassua, mutta tuo lista on kuin mun tekemä. Ainakin noi ekat "vaatimukset". Mun mies on yli 190 cm pitkä, todella urheilullinen, muttei kuitenkaan salipossu, miehekäs muttei tee itsestään numeroa, ystävällinen, todellinen herrasmies. Ainut ongelma tässä on vaan se, että mun itsetunnolle tekee tiukkaa, kun mies saa niin paljon huomiota muiltakin naisilta. Olen kaunis, mutten mikään missikään. Mutta ihanaa kun ollaan oltu yhdessä jo viisi vuotta.
- Kunnollinen-mies42
Vanhat lihavat naiset katsoo liikaa kauniita rohkeita ja mister suomi kisoja ja ssen takia ne haluaakin niitä komeimpia miehiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017553
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055563- 835047
- 1394436
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113150- 492833
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102354Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561966