Koirapuistoon meno on riski

Koirista on taas löytynyt uusia antibiooteille resistantteja bakteereita. Ja on löytynyt jälleen tekaistuja rokotustodistuksia. Koirapuiston koiralla voi olla esim. raivotauti (siksikö välillä rähisevät niin raivoisasti?)
8182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hyvä että on koirapuistoja niitä tarvitaan lisää

Äänestä
  • Älä vie omaa lemmikkiäsi koirapuistoon, riskit ovat todella suuret.

    Äänestä

  • Vaikka lemmikki saisi koirapuistossa räpiessään sellaisen taudin, jota voidaan hoitaa, niin hankalaa on sekin, matkustella täytyy ja aikaa menee.

    Äänestä

Tauteja sieltä tulee!

Äänestä

Komisen näköistä touhua koirapuistossa kun koirat ja ihmiset siellä häkissä, viimeksi mainitut istuvat ja räplääävät kännyköitä pitkästyneen näköisenä. Koiran ulosteita ja virtsaa myös häkin ulkopuolella. Siinä sitä uusi matkailuvaltti Kemin imagolle.

Äänestä

Koiraihmiset riskin ja terveen näköisiä ihmisiä.johtuukohan paljosta liikunnasta lemmikkien kera?kiva kun harrastukseen on kaavoitettu pysyvä toimipaikka.tykkäävät kovasti kun on oma paikka missä ulkoilla.

Äänestä
  • Ennen koirapuistoa olikin paljon liikuntaa sekä koirien omistajilla että ihmisillä. Hyväkuntoisuus voi olla perua niiltä ajoilta. Nyt ei ole puistossa mitään liikuntaa. Koiraihmiset istuvat häkissä ja ihmiset eivät liiku enää pilatussa puistossa.

    Selkävika kyllä näyttää olevan yleinen koirientaluttajien vaiva, selkä ei taivu.
    Huomiokyvyssäkin on vikaa. Eivät ollenkaan huomaa, että koira ulostaa vieressä.

    Äänestä

  • tiedä.tuotakaan kirjoitti:

    Ennen koirapuistoa olikin paljon liikuntaa sekä koirien omistajilla että ihmisillä. Hyväkuntoisuus voi olla perua niiltä ajoilta. Nyt ei ole puistossa mitään liikuntaa. Koiraihmiset istuvat häkissä ja ihmiset eivät liiku enää pilatussa puistossa.

    Selkävika kyllä näyttää olevan yleinen koirientaluttajien vaiva, selkä ei taivu.
    Huomiokyvyssäkin on vikaa. Eivät ollenkaan huomaa, että koira ulostaa vieressä.

    Samanlailla ne on käyttäytyneet edellisessäkin koirapuistossa, vaikka oli kolme kertaa isompi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoakarttuu kirjoitti:

Koirista on taas löytynyt uusia antibiooteille resistantteja bakteereita. Ja on löytynyt jälleen tekaistuja rokotustodistuksia. Koirapuiston koiralla voi olla esim. raivotauti (siksikö välillä rähisevät niin raivoisasti?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu