Olis tommonen 00-06 Transetti minkä tavaratilaa kiinnostas lähtee lämpöeristelemään, millähän tuo olis helpointa, mihinkä kaikkialle sitä kannattaa laittaa ja mitä kannattaa ottaa huomioon?
Lämpöeristys
2
169
Vastaukset
- Eristämätön
Rahamiehet ostaa Meluton Oy eristeitä :) .
Noh, niiden nettisivuja kun selaa, niin saa käsityksen, mitä mahdollisuuksia myynnissä.
Miksiköhän omas kevyt kuorma-auton (3550kg paku mallinen), lukee "umpikori eristämätön" ? - ruostepommiko
Oheisessa ketjussa on aiheesta juttua, josta saattaa olla hyötyä.
- https://keskustelu.suomi24.fi/t/14792523/aanieristys
Ilmeisemmin pakun "oikeaoppisesta" eristämisestä ei ole olemassa standardeja kuten talon rakentamisessa ja netissäkin löytyvät toteutukset vaihtelevat myös maantieteellisesti. Se mikä soveltuu Välimerelle ei ehkä sovellu Skandinaviaan. Tietysti eihän tuossa nyt triljoonaakaan metodia liene voi olla ;-)
Yksi keskeinen pointti on mielestäni se, että miten homman toteuttaa niin, ettei autosta tule tulevaa ruostepomma vuosien kuluessa. Eli oikeat materiaalit, oikeat metodit ja tuuletus (?).
Aihe kiinnostaa itseänikin kun saatan ehkä hommata seuraavaksi normi-käyttöautoksi jonkun pakun, mutta asia ei ole edelleenkään akuutti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 29011362
- 1337030
- 1005771
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa415141- 524301
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta304009- 613544
On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323521Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru223055- 793030