Tilasinpa Mechelinenkadun sivuraiteesta pizzan hieman ennen sulkemisaikaa. Kävin pihalla polttamassa nopean tupakan ja kävelin takaisin sisään. Yllätyksekseni pizza oli valmis. Otin sen mukaan ja kotonani avasin laatikon. Pettymys oli suuri, pizza oli selvästi seissyt jonkinaikaa. Siihen päälle oli levitelty uutta juustoraastetta joka oli mikroaaltouunissa tai uunissa käynnin jälkeen sulanut vanhan juuston päälle. Pohja oli kova ja kuivunut. Lieneekö joku jättänyt omansa hakematta jokin aika sitten ja minulle annettiin tämä mukaan. Harmittaa kun en mennyt antamaan palautetta. Enää en pysty astumaankaan kyseiseen paikkaan sillä pelkkä paikan ulkoasu saa minut voimaan pahoin. Että näin entistä kanta-asiakasta kohdellaan. Kiitos ja hyvästit.
Pizzaravintola Sivuraide
pettynyt asiakas
61426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
siis etkö sä tilannut omilla täytteilläsi sen? vai tilasitko vaan jonkun pizzan??
Tilasin päivänpizzan joka silloin oli kinkku-ananas.
Mistähän johtuu, että kaikissa paikoissa joissa olen käynyt, päivänpizza on ollut aina kinkku-ananas?
Mitä opimme?
Kannattaa siis lopettaa tupakointi, niinhän muutkin ovat tehneet.
..siihen annetaanko sinulle mukaan tuore oma pizza vai jonkun muun väljähtänyt? Toivottavasti et ole asiakaspalveluammatissa.
Itse en ole kyseisessä lafkassa enää vuosiin käynyt.. Ihan kauhea räkälä ja pizzatkin mauttomia. Joskus muinoin tuli pari kertaa käytyä halvan hinnan takia, mutta sitten totesin, että mieluummin maksan pari euroa enemmän ja saan kunnon, mehevän pizzan!