Miksi ravintolassanne joutuu aina palelemaan, oli kesä tai talvi? Veto(ilmanvaihto) on karmea, talvitakki päällä joutuu palelemaan. Ei pysty viihtymään jos palelee ja käy kauhea huiku. Sitten kysyisin, onko henkilökuntaa riittävästi? Tarjoilijat kyllä pärjäävät, mutta miksi usein annosta joutuu odottelemaan 30-45 minuuttia kuten tänäänkin vaikka asiakkaita oli kohtalaisen vähän? Tökkiikö jokin keittiössä kun tämä ruoan pitkään odottaminen tuntuu olevan pysyvä käytäntö?
Ravintola Amarillo Tampere
3
497
Vastaukset
- Kristena
Vanha ketju, mutta taidanpa silti vastata tähän omalla näkemykselläni. Tämä ei siis ole faktatietoa, vaan omia ajatuksiani.
Ruuantulo kestää, koska keittiö on kokoonpanoltaan liian pieni suhteessa nykyiseen käyttöön. Ei siis auta laittaa lisää henkilökuntaa köökin puolelle töihin, kun esim pariloita yksi, rasvakeittimiä vain kaksi, työtilaa käytännössä vain kuudelle jne. Jos keittiön tarve olisin vain alkuperäisen suunnitelman mukainen, niin koko olisi hyvä.
Amarillon alkuperäinen konsepti-idea on olla juoma- ja seurusteluravintola laajoineen baaritiskeineen, monipuolisineen talon omien drinkkineen ja toisinaan myös livemusiikin kera, josta tarvittaessa saa myös pientä texmex pubipurtavaa.
Noh, mikäs mielikuva ihmisillä on nyt amarillosta? Kaikki luulee sen olevan ruokaravintola. Aivan.. eli missä meni vikaan? Olisko kenties parantamisen varaa markkinoinnissa ja viestinnässä, jotta ihmisten mielikuvat amarilloista muuttuisi alkuperäisen konseptin mukaiseksi? Vai jos halutaan säilyttää ihmisten mielikuva amarillosta ruokapaikkana, niin pitäisikö keittiöt päivittää? Tai listoja muokata niin, että asiakkaat ei tuhottomasti joutuisi odottamaan ruokiaan? - KALIKALI
Toivotaan että ässän raflapomot lukee nämä ja saataisiin muutosta aikaan. Paikka toimisi varmaan parhaiten mexicanoluen ja pikkusuolaisten napostelupaikkana eikä minään ruokaravintolana. Ja samaa mieltä edellisten kanssa; PISTÄKÄÄ SE HELKUTIN JÄINEN ILMANVAIHTO PIENEMMÄLLE, ETENKIN TALVIPAKKASILLA.
- Hytihyti
Joutuu palelemaan edelleen, kesällä vielä pärjää kun pukeutuu paksusti, talvella ei pysty, ei kykene ei tarkene. Ruoan tulo kestää, ei kiireisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551216
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.911209Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171050- 18905
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45813Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112778Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64732- 13723
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72613