Miksi nykyään "kieletään" rotujen olemassa olo ja haukutaan tatu vanhasta rasistiksi. vaikka rasismi ja eri rodut ovat tosiasia.joka pysyy
Rotujen Erilaisuudesta
santre
7642
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kuten USAn parjaaminen. Ei se perustu tosiasioihin vaan pelkkään muoti trendiin "kun muutkin haukkuu niin minäkin myös" älyttömyyteen.
Rotuja ei ole. Lue enemmän, luulet vähemmän.
Kyllä kun katsoo ympärilleen on aivan erinäköisiä ihmisiä. On persjalkaisia savolaisia ja pitkäsäärisiä karjalaisia, puhumattakaan jostain afrikkalaisista kansoista. Kaikki ihmiset vaan on niin geneettisesti lähellä toisiaan, että ei voi varsinaisesti sanoa, että on eri rotua, mutta näkeehän sen nyt kaikkein hulluinkin, että on erirotuisia ihmisiä. Tää rotupuumi nyt on vaan tälläinen mutta kymmenenvuoden kuluttua aivan toisenlainen.
se "I love you, you love me and we all are same (sane)" trendi, millä ei ole minkäänlaista tieteellistä perustaa.
Joo, ja sitten on vielä erikseen koillismaalaisten "rotu". Juu, ja siinä on junttilna larotu. Niin ja tietenkin hesalaisetkin on jo kehittynyt omaksi rodukseen. Ja mie itse kuulun seuraavaan ihmiskunnan herrarotuun, koska joku esi-isistäni oli venäläinen ja he ovat kuulemma jonkun 1800-luvun oppineen mielestä maailman seuraavaa herrarotu!
Alistukaa, ali-ihmiset, suosiolla! Tai tapan teidät kaikki.
Emme me valkoiset sen huonompia ole niin että ei kannata huolestua!
Muistakaa myös, että miehet ja naisetkin ovat samanlaisia. Naisetkin voivat luoda uraa ja miehet käyttää naisten vaatteita ja meikkiä.