Kysymyksiä aisuriliitoista

- Mitä mies tarvitsee päästäkseen aisuriksi?

- Täytyykö miehen aina itse tehdä aisuriksi päästäkseen aloite vai voiko nainen myös ihan spontaanisti vaistota ja päättää, että "tuossa on hyvä mieskandidaatti aisuriksi"?

- Perustuuko aisurisuhteet aina pelkälle naisen kyyniselle omaneduntavoittelulle vai voiko nainen myös kokea aidosti rakastavansa/haluavansa aisurimiestään?
281116
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Keskenkasvuisen kommentti.

2Äänestä
  • Et vastannut kysymykseen.

    3Äänestä

  • Eivätkös semmoiset ole vähän niinkuin tämän palstan tavaramerkki..

    Äänestä

Ei+voi+haluta+saati+rakastaa.+Nainen+voi+haluta+vain+top5%+miestä+ja+aisuri+on+tavismies,+joka+ei+herätä+naisessa+minkäälaista+intohimoa.+Nainen+haluaa+aisurin+yli+25+vuotiaana+kun+ei+enää+ole+nuoruuden+kauneimmilaan+eikä+ole+enää+mahdollisuuksia+top5%+mieheen,+joiden+kanssa+nainen+rilluttelee+lyhyttäkin+lyhyemmän+huippukautensa.

3Äänestä
  • Eikö sinun aikasi olisi paremmin käytetty käsi housuissa jossain teiniporno-saitilla, kuin roikkumalla täällä päivästä toiseen vouhottamassa tuota keskenkasvuisiin kohdistuvaa parafiliaasi..?

    Äänestä

- Mitä mies tarvitsee päästäkseen aisuriksi?

Lähinnä rahaa jota nainen vaatii itselleen ja toisen miehen äpärälasten elättämiseen. Jotkut naiset vaativat lisäksi muita ominaisuuksia aisurilta, vaikka ei ole mitään varaa vaatia.

"- Täytyykö miehen aina itse tehdä aisuriksi päästäkseen aloite vai voiko nainen myös ihan spontaanisti vaistota ja päättää, että "tuossa on hyvä mieskandidaatti aisuriksi"?"

Aisuria etsivä nainen on yleensä tavallista aloitteellisempi, koska hänen markkina-arvonsa on huono. On myös sellaisia naisia, jotka odottavat että aisureita olisi ovella kerjäämässä pääsyä antamaan kaikki rahansa yh-mammalle.

"- Perustuuko aisurisuhteet aina pelkälle naisen kyyniselle omaneduntavoittelulle vai voiko nainen myös kokea aidosti rakastavansa/haluavansa aisurimiestään?"

Perustuu siihen että nainen pyrkii hyötymään aisurista. Siihen perustuu lähes kaikki muutkin parisuhteet. Naiset osaavat "rakastaa" vain komeimpia miehiä, eikä sekään ole yleensä rakkautta vaan pelkkää seksuaalista himoa.

2Äänestä
  • Miehetkään eivät osaa rakastaa, ovat naisen kanssa vain pil lun vuoksi.

    1Äänestä

  • Hyvä kun nainen saa ihan mitä vaan keksii vaatia. Mies on vähän tyhmä kun suostuu kaikkeen.

    Äänestä

  • fdsfjsd kirjoitti:

    Miehetkään eivät osaa rakastaa, ovat naisen kanssa vain pil lun vuoksi.

    Olet kiinnostunut ainoastaan itseäsi tasokkaammista miehistä etkä kelpaa heille muuhun kuin seksiin.

    1Äänestä

  • hahhaaaa kirjoitti:

    Hyvä kun nainen saa ihan mitä vaan keksii vaatia. Mies on vähän tyhmä kun suostuu kaikkeen.

    Joku on tyhmä ja joku ei. En minä ainakaan naisten hypergamiaan ja aisuriksi suostu.

    1Äänestä

  • super-atm kirjoitti:

    Olet kiinnostunut ainoastaan itseäsi tasokkaammista miehistä etkä kelpaa heille muuhun kuin seksiin.

    Hyvin todistit ettet edes ymmärrä mitä välittäminen ja rakkaus meinaa!

    Äänestä

  • super-atm kirjoitti:

    Olet kiinnostunut ainoastaan itseäsi tasokkaammista miehistä etkä kelpaa heille muuhun kuin seksiin.

    Seksi on kivaa tasokkaan miehen kanssa. Useimmiten. Jos ei ole niin en suostu seksiin.

    Äänestä

  • jgfdkgjfd kirjoitti:

    Hyvin todistit ettet edes ymmärrä mitä välittäminen ja rakkaus meinaa!

    Naiset välittää ja rakastaa komeita ja rikkaita miehiä kaikista eniten. Osoittaako se jotain naisten ymmärryksestä välittämisen ja rakastamisen suhteen?

    1Äänestä

Tätä asia pitäisikin kysyä Liljanlaakson Timpalta:))))))))))))))))))))))

2Äänestä
  • Niin sä kaljupäähän et tiedä naisista ja parisuhteista yhtään mitään. Perseitä vain pyyhit ”työksesi” ja siinä kaikki.

    Äänestä

  • Timppa on peris-aikamiespojan luomus, ei siltä äitinsä kanssa asujalta mitään kannata kysyä.

    1Äänestä

Kun nainen tulee raskaaksi alfaurokselle joka ei jää naisen elämään, niin silloin kelpaa se ensimmäinenkin työteliäs tavallinen mies jolle annetaan ja tavis on onnessaan saadessaan muka rakkautta, vaikka nainen tietää että pulla jo uunissa . Niin miehet jos kaikki tapahtuu liian sujuvastii etkä ole aikaisemmin ollut se joka ystävyyttä pidemmälle olisit edennyt, niin kumisevien kellojen kuminaa pitäisi alkaa soittaa päässäsi, rakkauden huumassa järki sumenee.

Isyystesti tulisi olla yhtä luonnollinen osa tapahtumaa kuin syntymän ihme itsessään .

Siis mies jos jokin vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta, niin se tuskin on sitä miltä se halutaan saada näyttämään, jos et halua selvittää totuutta koska eihän sitä rakkaaltaan tahdo kysyä ja selvittää isyystestillä, niin silloin sanoisin että aisankannattaja hyväksyy käenpoikasen kasvattamisen petollisen naisen kumppanina,

Niin kauanko suhde kestää, käenpoika on sinun kasvatettava vaikka liian hyvä ollakseen totta olisi jo jatkanut elämässä eteenpäin.

Mutta on kyllä niin että mies jos lasta kasvattaa omanaan niin se jos joskus selviää että nainen on ollut petollinen, niin mies sinun lapsesi se on olethan kasvattanut ja rakastanut lasta kuin omaasi, ei se että lapsi on saanut alkunsa petoksella sinua kohtaan tee sinusta huonoa, sinä olet tarinan ehkä ainoa hyvä ihminen mies, siksi aisankannattaja on huono nimitys miehestä joka on antanut rakkautta ja turvaa lapselle , se että mies on petoksen uhri niin ikävä jos hänen tekemänsä työ halutaan mitätöidä halveksuntaa aiheuttavalla nimellä, tarinan roistoja ovat aivan muut henkilöt.

1Äänestä
  • Naisen pitäisi tietää myös miehen kaikki lehtolapset. Kun ne isyystestit on tehty kaikille lapsille niin yllätyslapsia löytyy varmaan jokaiselta mieheltä.

    Äänestä

Yleisellä tasolla tarvisee:
- tykätä lapsista ja haluta kasvaa isäpuolen rooliin
- tykätä seksistä, olla riittävästi käytännön kokemusta jotta osaa ja haluaa tyydyttää naisen
- olla henkisesti aikuinen, jotta selviää uusperhekuvossa aikuisena, eikä pyri naisen suhteen lapsen rooliin

Aloitteellisuus on eduksi, muttei välttämätöntä. Jos nainen tekee aloitteen, niin siten pitää osata seurata. Mutta liian vässykkä ei saa olla, koska naisella on ne lapset jo huollettavana, ei siinä kuviossa jaksa enää vetää jotain miestä perässään, vaikka olis miten hyvä sängyssä se mies.

Toki aito rakkaus ja halu ovat osa aisuri- kuten muitakin parisuhteita. Jos mies on niin tyhmä, että lähtee suhteeseen jossa tulee lypsetyksi, niin silloin ei ole aidosti aisuripuoliso, vaan pikemminkin playboypoika, jolta seksin lisäksi otetaan muutakin hyötyä irti.

Ätmien ei tosin kannata liikaa pelätä, koska aisurin tärkein ominaisuus on tuo emotionaalinen kypsyys jota perheeseen kuulumiseen vaaditaan.

Äänestä
  • "Ätmien ei tosin kannata liikaa pelätä, koska aisurin tärkein ominaisuus on tuo emotionaalinen kypsyys jota perheeseen kuulumiseen vaaditaan."

    Eli sinusta ei ole aisuriksi, eikä mihinkään muuhunkaan tässä elämässä.

    Äänestä

Aisuruus on parasta mitä mies voi saada. Kävin baarissa joskus 10 vuotta sitten ja tapasin siellä avovaimoni. Ei me siinä kauaa juteltu kun se pyysi luokseen ja harrastettiin seksiä ja sillä tiellä olen yhä. Mikä ihmeellisintä niin asuin itse siitä naisesta noin 100 metrin päässä silloin ja meni varmaan pari kuukautta kun muutin naisen luokse.

Äänestä
  • Siis naisella oli 4 v tyttö silloin ja meillä on nyt myös 5 v poika.

    Äänestä

"- Täytyykö miehen aina itse tehdä aisuriksi päästäkseen aloite vai voiko nainen myös ihan spontaanisti vaistota ja päättää, että "tuossa on hyvä mieskandidaatti aisuriksi"?"

Aisuria etsiessään naiset ovat tavallista aloitteellisempia. Hauskanpitoseuran kanssa vaatimukset ovat kovemmat, miehen tulee osoittaa vahvemmin kykyä viedä ja vietellä.

"- Perustuuko aisurisuhteet aina pelkälle naisen kyyniselle omaneduntavoittelulle vai voiko nainen myös kokea aidosti rakastavansa/haluavansa aisurimiestään?"

Useimmissa tapauksissa nainen kokee aidosti rakastavansa ja haluavansakin aisurimiestä. Alitajuisesti halu kuitenkin kohdistuu "pakettiin" jossa on lapset, talo ja turvallinen elämä. Puhtaaseen haluun perustuvaan suhteeseen aisurimies ei kuitenkaan pääse, ts. mies kiinnostaa vain siinä vaiheessa kun naisella on tiedostettu tai tiedostamaton tarve etsiä turvaajaa. Siksi aisurimiehet tyypillisesti pärjäävät heikosti nuorina ja myös iässä jossa naiset eivät enää tarvitse elättäjää perheelle.

1Äänestä
  • Tässä suuntaa-antavia kysymyksiä:
    - oletko lähes pelkästään lapsia haluavien/lapsia jo hankkineiden naisten suosiossa, vai innostuvatko naiset joilla ei ole (vielä/enää) lapset mielessä? ts. kun naiset eivät tarvitse sinua, haluavatko he sinua?
    - kuuletko usein jonkinlaisen variantin seuraavasta lauseesta: "nuorena tuli erehdyttyä vääriin miehiin, nyt tiedän mitä haluan" (sinut)
    - huomaatko usein että sinulta vaaditaan herrasmiesmäisempää käytöstä kuin muilta miehiltä, jotka saavat olla röyhkeämpiä ja suorempia?
    - huomaatko koskaan joutuvasi todistelemaan miesten kunnollisuutta naiselle tai naisille joilla on kokemuksia "huonoista" miehistä?
    - oletko huomannut naisten olevan erityisen kiinnostuneita rahatilanteestasi ja halukkuudestasi todistaa rakkauttasi olemalla antelias? Oletko huomannut naisten "testaavan" sinua päätymällä tilanteisiin joissa herrasmies maksaa? Tuntuuko koskaan että juuri sinussa kiinnostaa nämä ominaisuudet?
    - huomaatko naisten haluavan sinut turvallisena nallekarhuna ja kotimiehenä joka keskittyy käytännöllisiin asioihin, eikä hauskoihin asioihin kuten heidän exänsä?
    - onko naisesi lihonut ja viettääkö aikaansa verkkareissa, kun taas exän kanssa pysyi hoikkana ja kiinnitti huomiota tyyliin/laittautumiseen?
    - tuntuuko seksi koskaan palkinnolta? Sytyttääkö naisesi enemmän joku suorite (keittiöremontti tms), kuin se että olet käynyt salilla ja ostanut tyylikkäämmän paidan?
    - onko naisen some täynnä kuvia tekemistäsi ja hankkimistasi asioista kuten uusi keittiö, pihamökki, matkalippu, tms...siinä missä entisen poikkiksen kanssa oli enemmänkin hauskoja/hotteja yhteiskuvia?

    Jokaisesta kyllä-vastauksesta hälytyskellojen pitäisi soida.

    Juuri tästä syystä jos eipäilet olevasi aisuri, suosittelen selvittämään naisen seurusteluhistorian. Millaisia exät olivat ja millaisia entiset suhteet olivat, verrattuna sinuun. Jos exät olivat hauskoja miehiä ja sinä luotettava/turvallinen suorittajamies, olet luultavasti aisuri.

    2Äänestä

Skoda Octavian

Äänestä
  • Skoda on hyvä lähtökohta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitenkäon kirjoitti:

- Mitä mies tarvitsee päästäkseen aisuriksi?

- Täytyykö miehen aina itse tehdä aisuriksi päästäkseen aloite vai voiko nainen myös ihan spontaanisti vaistota ja päättää, että "tuossa on hyvä mieskandidaatti aisuriksi"?

- Perustuuko aisurisuhteet aina pelkälle naisen kyyniselle omaneduntavoittelulle vai voiko nainen myös kokea aidosti rakastavansa/haluavansa aisurimiestään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu