Profiilin poisto Happy panncakesta

Onko kellään tietoa, miten profiilin saa kokonaan poistettua HP:stä?
Ei, en löytänyt ketään, vaan se sivusto "uudistettiin" pilalle. Ei kiinnosta enää.
52355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Osaan kyllä piilottaa profiilini. Kyse on nyt kokonaan poistamisesta.

    Äänestä

"Kun profiilisi on ollut piilossa tarpeeksi kauan (18 kk) tilisi suljetaan kokonaan ja kaikki tietosi ja muu materiaali häviää."

Äänestä
  • Niin se ainakin itsellä tilin lopettamessa toimii. Kun ei poistettuun kirjaudu, niin ei varmasti aktivoidu ja mitään posteja ei tule jälkikäteen. Kaikki tiedot poistin varmuudeksi myös.

    Äänestä

Joopa joo... Happypancake, viimeinen ilmaisnettideitti ja ovat saaneet jonkin ihmeellisen Tinder-syndrooman. Uusittu sivusto on täysin käyttökelvoton. Tulee ikävästi mieleen suomi24:n Treffien uudistuminen aikoinaan. Kaikki, mikä voitiin pilata, pilattiin. Ja sitten lämästiin maksulliset ominaisuudet päälle. Ja kun asiasta ylläpidolle reklamoitiin, niin tuli vastaukseksi pelkkää ylimielistä jargonia. Pitivät mukamas jotain kehittämisraateja ja kyselyitä ja tais olla oikein mainoskiertueita ympäri Suomea. Kertokaapa treffailijat, muuttuiko s24:n uudistuksessa mikään asia paremmaksi ja otettiinko käyttäjien palautetta huomioon?

No, joka tapauksessa Happypancaken profiilin pitäisi pystyä poistamaan lähettämällä siitä pyyntö: [email protected] tai mikä heidän asiakaspalvelunsa osoite sitten onkaan. Toki profiili ehkä myös poistuu 18 kk piilottamisen jälkeen. Toisaalta, kun kuvattomat profiilit eivät sivustolla enää näy, niin profiilikuvan poistaminenkin riittää ottamaan profiilin pois hakunäkymästä. Kokonaan poistamisen minä tekisin tuon asiakaspalvelun kautta. Näin jos jostain syystä haluaisitkin luoda uuden profiilin samalla sähköpostiosoitteella, niin ei tarvitse odottaa toista vuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


32727372372 kirjoitti:

Onko kellään tietoa, miten profiilin saa kokonaan poistettua HP:stä?
Ei, en löytänyt ketään, vaan se sivusto "uudistettiin" pilalle. Ei kiinnosta enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu