Eletään jo neljättä päivää vuotta 2018. Aurinkoisesta säästä ei ole tietoakaan. Pilvisyys 100% joka päivä. Ja tätä samaa jatkuu varmaan koko loppu vuoden!
2018 AURINKOA EI OLE NÄKYNYT
10
303
Vastaukset
- arvelija
varmaan näin jossain päin suomea. tuskin joka paikassa.
Meillä päin aurinko on näkynyt luultavasti parina päivänä koko talven aikana. - kappaleinen.Örn
Eikös se samaa aurinkoenergiaa ole kirkasvalolaitteenkin valo. Olen aamuisin jopa päivä ollut sellaisen paisteessa.
Kasvit ja vihannekset eivät valehtele. Keino valo ne meille kaikille mahdollistaa. - GGRER
jo 5 päivä eikä tietoakaan, että aurinko paistaisi.
Alkaa jo v....ttaa tää jatkuva pilvisyys.- jhkjhkjhhg
Älä itke. Jyväskylässä ei paistanut aurinko koko Joulukuussa ainuttakaan tuntia. Viikonlopuksi on jo auringonpaistettakin luvassa.
- GGRER
Sen kun näkis. Epäilen kyllä, ettei paista. Kun ei ole yli kuukauteen paistanut niin tuskin nytkään.
- AurinkoArmasKuivasSatehe
Sääennusteen mukaan sunnuntaina 7.1 aurinkoa näkyy suuressa osassa Suomea ja maanantaina 8.1 sitäkin laajemmalla alueella. Keskiviikon 10.1.2018 jälkeen palataan takaisin arkeen ja pilvisyyteen.
- lukutoukkiainen
Aurinkoa ei ole enää olemassa. Miksi media vaikenee
- GGRER
6 päivä edelleen 100% pilvisyys. Miten tämä on mahdollista?
- turhavielävinkua
Älkää valittako, kyllä se tästä vielä pahenee.
- Ahneetpaskat
Viime kesänä oli mahtava kun vähän kerrankin aurinko pilkahti taivaalta niin heti sieltä kohta tuli chemtrailkone suihkuttamaan taivaalle kivoja kemikaalivanoja. Sitten tulikin taas niin paksu pilvipeite että meni varmaan kuukausi ennenkuin taas aurinkoa näkyi ollenkaan, ja sama toistui koko kesän. Myös rajut tuulet näyttävät liittyvän tähän samaan "ilmiöön"... Amerikassahan tuota on harrastettu kauemman aikaa suuremmalla intohimolla ja raha on kaikessa takana. Tuulimyllyt tulevat valloittamaan kaikki pienet ja suuret pitäjät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911087Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661075