2018 AURINKOA EI OLE NÄKYNYT

GGRER

Eletään jo neljättä päivää vuotta 2018. Aurinkoisesta säästä ei ole tietoakaan. Pilvisyys 100% joka päivä. Ja tätä samaa jatkuu varmaan koko loppu vuoden!

10

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • arvelija

      varmaan näin jossain päin suomea. tuskin joka paikassa.
      Meillä päin aurinko on näkynyt luultavasti parina päivänä koko talven aikana.

    • kappaleinen.Örn

      Eikös se samaa aurinkoenergiaa ole kirkasvalolaitteenkin valo. Olen aamuisin jopa päivä ollut sellaisen paisteessa.
      Kasvit ja vihannekset eivät valehtele. Keino valo ne meille kaikille mahdollistaa.

    • GGRER

      jo 5 päivä eikä tietoakaan, että aurinko paistaisi.
      Alkaa jo v....ttaa tää jatkuva pilvisyys.

      • jhkjhkjhhg

        Älä itke. Jyväskylässä ei paistanut aurinko koko Joulukuussa ainuttakaan tuntia. Viikonlopuksi on jo auringonpaistettakin luvassa.


      • GGRER

        Sen kun näkis. Epäilen kyllä, ettei paista. Kun ei ole yli kuukauteen paistanut niin tuskin nytkään.


    • AurinkoArmasKuivasSatehe

      Sääennusteen mukaan sunnuntaina 7.1 aurinkoa näkyy suuressa osassa Suomea ja maanantaina 8.1 sitäkin laajemmalla alueella. Keskiviikon 10.1.2018 jälkeen palataan takaisin arkeen ja pilvisyyteen.

    • lukutoukkiainen

      Aurinkoa ei ole enää olemassa. Miksi media vaikenee

    • GGRER

      6 päivä edelleen 100% pilvisyys. Miten tämä on mahdollista?

    • turhavielävinkua

      Älkää valittako, kyllä se tästä vielä pahenee.

    • Ahneetpaskat

      Viime kesänä oli mahtava kun vähän kerrankin aurinko pilkahti taivaalta niin heti sieltä kohta tuli chemtrailkone suihkuttamaan taivaalle kivoja kemikaalivanoja. Sitten tulikin taas niin paksu pilvipeite että meni varmaan kuukausi ennenkuin taas aurinkoa näkyi ollenkaan, ja sama toistui koko kesän. Myös rajut tuulet näyttävät liittyvän tähän samaan "ilmiöön"... Amerikassahan tuota on harrastettu kauemman aikaa suuremmalla intohimolla ja raha on kaikessa takana. Tuulimyllyt tulevat valloittamaan kaikki pienet ja suuret pitäjät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2544
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2356
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      66
      2323
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      22
      2023
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1759
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1559
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      16
      1261
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1103
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      947
    Aihe