http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201801052200649311_ul.shtml
Mitähän melania tuosta tuumaa, onko jo eropaperit vetämässä vai eikö nainen uskalla erota rikkaasta miehestä.
Trump kutsuu vaimoaa palkintovaimoksi.
35
217
Vastaukset
- palkintomies
Eiköhän melanie ole kuullut jo vaikka mitä.
Onhan trumppikin jonkinlainen palkinto vaimolleen.- theTrumpstas
Siivestäjän saalis ja saalistajan siivestäjä. Harmi, ettei kullankaivajien suusta kuulla ikinä vastaavaa "suoraa" törkypuhetta puolisoistaan.
- tieteskin
theTrumpstas kirjoitti:
Siivestäjän saalis ja saalistajan siivestäjä. Harmi, ettei kullankaivajien suusta kuulla ikinä vastaavaa "suoraa" törkypuhetta puolisoistaan.
Eihän kullankaivaja sellaista voi tehdä! Hänet on helppo heittää ulos, jos totuuksia ryhtyy laukomaan. Niin kauan kun palkintona on yltäkylläinen elämä, ollaan hiljaa.
- theTrumpstas
tieteskin kirjoitti:
Eihän kullankaivaja sellaista voi tehdä! Hänet on helppo heittää ulos, jos totuuksia ryhtyy laukomaan. Niin kauan kun palkintona on yltäkylläinen elämä, ollaan hiljaa.
Ei, mutta se olisi viihdyttävää. Vanha eltaantunut kultahammas, pussyface, jne.
Nimimerkille Kyyninen123, tottakai Donald kehuu Donaldia, vuosikymmenestä toiseen. Ketä muuta hän kehuisikaan yhtä peittelemättömästi? Boostausta ja brändäystä koko diili-showkin aikoinaan.
- Totuus-
Nainen ei arvosta itseään eikä rakkautta kun antaa miehen kohdella kuin saastaa. Melanie on vain rahan takia trumpin kanssa.
- mitäpäsemeillekuuluu
Arvostaako mies tuossa itseään ja rakkautta? Eiköhän nuo ole aika tasoissa.
- Naisasialooser11
Mitä on"rakkaus" ja mitä mies sillä tarkalleen ottaen tekee?
- huomaaa
Naisasialooser11 kirjoitti:
Mitä on"rakkaus" ja mitä mies sillä tarkalleen ottaen tekee?
Joka ei ole saanut koskaan rakkautta niin tietenkään tiedä mitä se on.
- Kaisanoasaa
Vaihtais jo nuorempaan.
Samaa mieltä. Trumppihan menee jo toisella kierroksella.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201712192200615793_ul.shtml
- Kyyninen123
Kälinöistä huolimatta, Trump porskuttaa hyvin. Jos Trump itse on puhunut sanasta "palkintovaimo" , niin se on suunnaton kunnianosoitus itse itselleen Donaldille. Tämäntapaiset sanat kun ovat -aina- "yleensä" akkojen meuhkaamissanoja.
PS "Oon itse joutunut kuulemaan yhtä erittäin mustasukkasta naista ja hänen hulluja teoriataan, mk. palkintovaimo teoriat"
Trump käytännössä vain antaa viitteitä häneen kohdistetuista naisten kiristyksistä .. joita muuten sitten on paljon.. ja ylipäänsä ei mistään syystä - ,paitsi no rahan.- nmjhb
Vai noin ihastuksissasi sinä olet Trumppiiin...
- loppulaskenta
Trump on epävakaa persoona tai sairastaa jotain muuta vastaavaa. Yhä useampi asiantuntijakin on sitä mieltä. Ei ole pitkäaikainen presidentti.
loppulaskenta kirjoitti:
Trump on epävakaa persoona tai sairastaa jotain muuta vastaavaa. Yhä useampi asiantuntijakin on sitä mieltä. Ei ole pitkäaikainen presidentti.
Trump on kuitenkin jo komeasti ohittanut virkapäivissä maan historian lyhytaikaisimmat presidentit. Edellä historiasta on tosin vielä 41 pitkäaikaisempaa presidenttiä. Vielä jos pari viikkoa jaksaa, niin on ollut kauemmin presidenttinä kuin yksikään nainen Suomessa pääministerinä.
- kellokäyappelsiini
scrg kirjoitti:
Trump on kuitenkin jo komeasti ohittanut virkapäivissä maan historian lyhytaikaisimmat presidentit. Edellä historiasta on tosin vielä 41 pitkäaikaisempaa presidenttiä. Vielä jos pari viikkoa jaksaa, niin on ollut kauemmin presidenttinä kuin yksikään nainen Suomessa pääministerinä.
Niin mitä sitten? Koreassakin on Kim-niminen suku jaksanut pitkään. Onhan näitä jaksajia ollut ihmiskunnan historiassa, ympäristökin on joutunut jaksamaan tai kuolemaan jollei jaksa.
- Kyyninen123
Kälinöistä huolimatta, Trump porskuttaa hyvin. Jos Trump itse on puhunut sanasta "palkintovaimo" , niin se on suunnaton kunnianosoitus itse itselleen Donaldille. Tämäntapaiset sanat kun ovat -aina- "yleensä" akkojen meuhkaamissanoja.
Trump käytännössä vain antaa viitteitä häneen kohdistetuista naisten kiristyksistä .. joita muuten sitten on paljon.. ja ylipäänsä ei mistään syystä - ,paitsi no rahan.- Trumpsista
Niin, hän kehuu itse itseään kutsumalla Melaniaa palkintovaimoksi. Hyvä, minä!
Jännä, että ihminen jolle "lojaalisuus" on olevinaan hyvinkin keskeinen arvo, ei ole "lojaali" ainakaan vaimoaan kohtaan eikä myöskään kavereitaan kohtaan, joiden vaimot hän tahtoo saastuttaa panemalla heitä. Niin että "lojaalisuus" onkin arvokasta vain omaa itseä kohtaan. Kuka olisi arvannut. Trumpsista kirjoitti:
Niin, hän kehuu itse itseään kutsumalla Melaniaa palkintovaimoksi. Hyvä, minä!
Jännä, että ihminen jolle "lojaalisuus" on olevinaan hyvinkin keskeinen arvo, ei ole "lojaali" ainakaan vaimoaan kohtaan eikä myöskään kavereitaan kohtaan, joiden vaimot hän tahtoo saastuttaa panemalla heitä. Niin että "lojaalisuus" onkin arvokasta vain omaa itseä kohtaan. Kuka olisi arvannut... Tyypillinen Narsku.. Ja se nyt pitisi olla jo kaikkien tiedossa, mikä Trump(kin) on Persoonaltaan/Luonteeltaan.. ;P
- ojastapallkkoo
samanlainen palkintohan nykyis. suome presallakin
kokoomuksen sisäpiiristä poimittu
se on tavallaa ku myötäjäiset
kuten nämä tupakoivat porsas punkerot, sukujen ohjaamina näin yksityispiireissä nuorena
ottavat tytön
sitten nämä ku alle 6 0 mennessä viimeistää eroaa kun järjettömyys sen jäleen olisi jo älytöntä..
sitte nuo katkerat 60 mummot aina sanoo että lapseni on sinun ikäinen
kun alle 20 v tehneet lapsia .. sitten nämä alle 50 v miehet vaikuttaa mitättömiltä pennuilta jokainen ja yli 50 v taas ei ole rahaa mihin tottunut.. hehe ..tai noille rahakkaille 50 miehille ei tuo kurppa tietenkään kelpaa, hedelmätön ym..- totuuskomissioz
Se on just. oin. Salelle hankittiin vai o koskapresidentinvaaleissa tarvittiin.
Kurpat vinkuuja miehet tekee.
- Sinkkunainen--
Ilman rahaa trump olisi neitsyt setä kuten palstan ätmit
- microni
Ranskan presidentti sai lohdutuspalkinnon.
- enihmettele
Huvittava tuo Melanien läpsäisy. Ei pystynyt peittämään inhon tunnettaan :D
- Kossuwichy
Ei tuossa mistään inhosta ollut kyse, vaan siitä että Melaniella oli parempi tilannetaju kuin miehellään.
Ei valtiovierailuille mennä käsi kädessä kuin nuoripari leffaan.
- 80989898
Amerikassa, kun vanhalla miehellä on nuori rahaa nainut nainen, tätä usein kutsutaan trophy wife'ksi. Mies tässä on aisankannattajan osassa luonnollisesti, mutta se ei tätä haittaa, kunhan on status symboli kainalossa.
"a young, attractive wife regarded as a status symbol for an older man." - Gkjjdjjd
Olisko trumppi ätmi jos olisi aivan tuntematon duunari?
- likereallysmartorange
No, samalla ulkonäöllä ja käytöksellä irtoaisi siinä tapauksessa varmaan vähän erilaisia naisia.
- Kiltti-ja-kunnollinen
Juat kaikki rikkaat ytmit ja jännämiehet saa haukkua naisiaan miten tahansa ja kohdella huonosti eikä nainen välitä koska miehellä on rahaa.
- valintojensavanki
Saattaahan hän välittää, kuten saattaa välittää myös näistä 'pukuhuonepuheista', missä meitä on informoitu, että rikas mies voi käydä naisia suoraan haarojen välistä kiinni. Melania ei vain voi enää mitään, hän on saanut elämän mitä oli hakenut, heillä on pieni poika, nyt hän joutuu kestämään ja nielemään sen mukaisesti. Joskus on ollut kielikuva kultaisesta häkistä, tässä tapauksessa ainakin väri taitaa olla melko kirjaimellinen.
- valintojensavanki
Toisekseen ihan yhtä törkeitä pukuhuonepuheita on tämän palstan "kilteillä ja kunnollisilla", niitä ei vaan kukaan irl ole valinnut sietää mistään syystä.
- Raha-on-kemia
Rumppi saa palkinnoksi pillua kun melania saa asua trumpin kartanossa.
Kultaiseni on minun omaisuutta
- PalkintoLähtee
Melanialla ollut ilmeisesti kauan sivusuhde itselleen sopivamman ikäisen miehen kanssa (7 vuotta ikäeroa, mies vanhempi). Molemmat tahollaan naimisissa, melania sidottu toistaiseksi tähän flotus-asemaansa.
Niin että vanha kurppa Don lienee ollut jo pitkään check out -iässä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763627Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1291132
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1441069- 49979
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891