Miksi ministerinä on mielenvikainen

vastaaaaaaaaaa

Miten se voi olla mahdollista.

12

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PieniPiruVasempaan

      Ketä tarkoitat ja voitko todistaa väitteesi?
      Siteeraatko jotakuta, joka on tehnyt diagnoosin ja jolla on siihen pätevyys, vai esitätkö itse mielenvikaista?

      • Vastaakysymykseen

        Et vastannut kysymykseen, miksi ministerinä on mielenvikainen? Vastaa kysymykseen, äläkä kiertele.


      • zxfd
        Vastaakysymykseen kirjoitti:

        Et vastannut kysymykseen, miksi ministerinä on mielenvikainen? Vastaa kysymykseen, äläkä kiertele.

        Täällä ei ole kenenkään pakko vastata mihinkään kysymykseen! Sitä paitsi noin järjettömiin kysymyksiin ei edes voi vastata.


    • nominäpävastaan

      "Miksi ministerinä on mielenvikainen
      Miten se voi olla mahdollista."

      Eihän missään sanota, ettei ministerinä voi olla mielenvikainen. Ei heille tehdä mitään testejä sen selvittämiseksi. Eikä ole tehty koskaan. Siksihän nuo psykopaatit ovat päässeet valtioiden johtoon.

      Suomessa perustuslain 60 § mukaan "Ministerien on oltava rehellisiksi ja taitaviksi tunnettuja Suomen kansalaisia", mutta toisaalta rehellisyyttä ja taitavuutta ei testata missään. Helpostihan se valehtelija valehtelee olevansa rehellinen. Ja taitava.

      Ministerit ovat vastuussa eduskunnalle. Hallitus, jolla on enemmistö eduskunnassa, voi toimia niin edesvastuuttomasti kuin sielunsa sietää. Kun itse antaa kumileimasimella hyväksynnän omille teoilleen, mikäs sen parempaa, ainakin rikollisen kannalta. Ilmankos nuo kriminaalit psykopaatit ovat valtioiden johdossa.

      • EpärehellisiäKaikki

        Sinisen tulevaisuuden väki on osoittanut olevansa umpikieroja huijareitä, kuten lindström.


    • Holexi

      Mielenvikainen ei ole tarkoituksen mukainen ja hyvä termi. Politikkojen joukossa riipumatta maasta ja kulttirista on erittäin suuri osa ihmisiä joilla on selkeästi "normaalia" enemmän sosiopaattisia ominaisuuksia. Vain harva politikko omaa niin voimakkaita sosiopaattisia ominaisuuksia kuin esim.Stalin tai Hitler , mutta monien puolueiden kärkipolitikot (usein ministerit) omaavat vahvoja sosiopaattisia piirteitä. Nämä vahvat sosiopaattiset ominaisuuden ilmenevät yleensä siinä että pystyvät tekemään paljon eettisesti arveluttavia päätöksiä, harjoittaa jatkuvasti politiikkaa jossa vahvoja kaksinaismoraalistisiä piirteitä ja selkeästi kohdistaa vaikeita tai voimakkaita poliittisia uudistuksia kaikkein heikommassa asemassa oleviin. Näin tehdessä sosiopaattiset politikot kuitenkin itse uskovat omaavansa hyvän arvopohjan ja arvot ja häpeämättä jaksavat edellä mainittuja asioita tehdessä toisetella että arvot ovat kohdalla ja ne ovat oikeita eikä heidän arvomaailmaa ja yleistä eettisyyttä saa kyseenalaistaa.

      • NarsistisetPsykopaatit

        Sosiopaatti eli epäsosiaalinen persoonallisuushäiriö on mielenterveyden häiriöiksi luokiteltu tila. Sen kantaja ei ymmärrä toisten tunteita tai erillisyyttä omasta itsestä samoin kuin muut, tai vaihtoehtoisesti ei kykene ottamaan niitä huomioon tavalliseen tapaan.


      • PieniPiruVasempaan
        NarsistisetPsykopaatit kirjoitti:

        Sosiopaatti eli epäsosiaalinen persoonallisuushäiriö on mielenterveyden häiriöiksi luokiteltu tila. Sen kantaja ei ymmärrä toisten tunteita tai erillisyyttä omasta itsestä samoin kuin muut, tai vaihtoehtoisesti ei kykene ottamaan niitä huomioon tavalliseen tapaan.

        Tunnut tietävän paljon asiasta, onko omakohtainen?


    • hullujajokajunaan

      Sosiopaatit taas liikkeellä. Tässä ketjussa.

      • PieniPiruVasempaan

        Kidutetun ja nöyryytetyn työttömän kyyneleet maistuu parhaimmilta.


    • ottakeehan.kantaa
    • tervemenoag

      Eikai poliitikoksi pääse jos on täysjärkinen. Sehän on jumalauta kriteerinä että pitää olla täys älykääpiö ja hullu että poliitikoksi hyväksytään. Siellä sitten pentagonissa ja muissa pervoilupippaloissa laitetaan vesipäät yhteen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1665
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      1576
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1488
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1394
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1362
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      892
    7. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      880
    8. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      414
      853
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      290
      824
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      809
    Aihe