Nyt se on tutkittu ja sanottu.
Jos keittiön hana on ollut kiinni ptiempään, esim. 8 tuntia, on vettä juoksutettava, sillä siihen on lionnut nikkeliä, lyijyä, kuparia.
Tutkimuksen tehnyt itse sanoi että juoksutus kunnes veden lämpö tasaantuu.
Tutkimuskertomuksesta sai käsityksen että myrkyttyminen tapahtuu lähinnä raanan itsensä alueelta, mutta myös putkien liitoskiinnityksistä.
Se japanista peräisin olevaksi sanottu viisaus että ensimmäiseksi aamulla juotava vettä (meikäläinen otti vain lasillisen) on siis nyt että kun vettä on juoksutettu niin ...
Tuo vesilasillinen imeytyy nopeasti.
Jotkut siihenkin laittavat, kuten eräs omastaan puhui, inkivääriä ja sitruunamehua.
Ne munuaiskivethän eivät pitäisi vaivata jos juo.
(illalla juotuna vesi pullistelee aamulla silmäluomissa).
Raanavettä
hörpsis
1
1136
Vastaukset
- bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Voi sen veden myös laskea suodattimen läpi illalla ja laittaa jääkaappiin. On sitten aamulla raikasta vettä juotavaksi. Veden juoksuttaminen ei ole oikein trendikästä tänä päivänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43703SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933609Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713322Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311506
- 321471
- 911393
- 151323