Elikkä, avopuoliso kysy haluanko viettää hänen kanssaan loppuelämän. Ollaan oltu yhdessä reilut 6 vuotta ja asuttu saman katon alla lähes 5 vuotta. Nyt kun tuo kysymys tuli, olin hämmentynyt. Oli tavallinen ilta ja hän oli ilmoittanut jo aikaisemmin menevänsä kavereiden kanssa keilaamaan samana iltana. Kysyi tätä (minun mittakaavalla semi-romanttisesti) ja minä mietin vaan, että miksi en tunne pauketta sydämessä tai "ylimääräistä" onnellisuutta. Mitä, hä? Olin hämilläni ja sanoin, että joo. Tiedostan itsekin, että tein sen osaksi sen vuoksi, etten joutuisi katsomaan hänen pettymystään. Ja kyllä, olemme puhuneet asiasta aiemmin, mutta nyt kun se tuli vastaan, oloni oli tyhjä (ei sellaista tunnetta ole, mutta siltä se tuntui). Onko kenelläkään teistä ohjeita/vastaavia tuntemuksia?
Miksi kihlaus ei tunnu miltään?
ainoako
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984842Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701333En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145