PAAVO ainoa järkeenkäypä ehdokas.

Aion äänestää Paavoa, koska hänellä on pisin kokemus valtiomiehenä, vaikka ikä on lähes sama Niinistön kanssa, kun oikein järjen kanssa pohtii niin muita vaihtoehtoja ei ole, olisi valmis päämies vaikka mihin maahan vierailulle.
15115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

paavo on paras, se on selvä.

Äänestä

Pavelle täältäkin äänet. Vaimokin lupasi äänestää Pavea, samoin 18v poikamme.

Äänestä

Jos et halua Niinistöä jatkokaudelle ja edes mahdollisuutta Väyrysen toisen kierroksen ihmeeseen tai ihan vain yksinkertaisemmasta syystä, koska hän on ajatuksineen ja näkemyksineen pätevin, äänestä Torvaldsia. Nils Torvalds on yksinkertaisesti järkevin vaihtoehto presidentiksi https://keskustelu.suomi24.fi/t/15147554/torvalds-yksinkertaisesti-jarkevin-vaihtoehto

Äänestä Numero 9
Vote Number 9

Tutustu Torvaldsin ajatuksiin ja kadut ettet äänestänyt häntä tai jos et ole vielä äänestänyt ehdokkaasi on tämän jälkeen varmasti Numero 9 Nils Torvalds

Torvaldsin Suomi
https://nilstorvalds.fi/minun-suomeni/?lang=fi

Nils Torvalds Twitter
https://twitter.com/nilstorvalds

Suomi on meidän yhteinen kuuluu Torvaldsin ajattelutapaan ja siihen on helppo yhtyä. Tästäkin syystä äänestin Torvaldsia.

Äänestä

Paavo olisi reipasta vaihtelua Suomen johtoon.

Äänestä

PAAVO
PAAVO
PAAVO!

Äänestä

Väyrysellä on 40 vuoden kokemus vieraan valtion asiamiehenä toimimisesta.

Äänestä

Edustava valtiomies!

Äänestä

Kävelevä wikipedia

Äänestä

Dr Väyrynen eli tohtori Väyrynen! Osaava ja kaiken tietävä, parempi kuin Halonen tai Ahtisaarikin. Nyt vain pointsit Pavelle!

Äänestä

Ehdottomasti Paavo The Legend presidentiksi!

Äänestä

Pave vie eikä vikise kuten muut ehdokkaat, no, Pave onkin melkein Pressa jo!

Äänestä

Minun 6-vuotiaspoka halusi vättäämättä saada kaakaomukin, jossa luke PAAVO.

Äänestä

Paavo on Paavo. Elää vielä Kekkosen ajassa. Nuolee venäjää. Ei muista että YYA:ta ei enää ole. Jos pääsisi pressaksi olisi siinä pahempi diktaattori kuin konsanaan Kekkonen.

Äänestä
  • Paavolla on yksin oman egon nostatus päällimmäisenä. Pihi ja saita ja salaa omaisuuksiaan. Ei ole ilmoittanut vaikka kaikki muut ehdokkaat ovat.
    Myös vaalirahoitus on ilmoittamatta. Paavolta. Muut on senkin tehneet.
    Paavon kaappi pursuaa luurankoja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


järkisyytpainaa kirjoitti:

Aion äänestää Paavoa, koska hänellä on pisin kokemus valtiomiehenä, vaikka ikä on lähes sama Niinistön kanssa, kun oikein järjen kanssa pohtii niin muita vaihtoehtoja ei ole, olisi valmis päämies vaikka mihin maahan vierailulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu