Siihen tummahiuksiseen Kerttuun, ainettä kun saisi painaa sitä koipeen.
Olen ihastunut meteorologiin
10
342
Vastaukset
- kaikysyäsaa
Mitä ainetta sen koipeen painaisit?
- ja.vieläkin.täällä
Voi nyt saatana ! Lähes menemään, se kerttu-meteoriitti on mun tuleva Ex-vaimo !
En ole ikinä meteorologiin ihastunut, mutta joihinkin tv-henkilöihin kuitenkin. Minusta Mirja Pyykkö oli aikoinaan pullottavine sammakonsilmineen aivan vastustamattoman söpö. Pääsin häneen liittyvästä fantasiasta kuitenkin eroon murrosiän jäädessä taakse.
Sen sijaan Salla Paajaseen olen ollut ihastunut siitä lähtien kun hänet ensimmäisen kerran televisiossa näin, ja siitä on aikaa. Ajan kulusta huolimatta on hän silti säilyttänyt olemuksessaan kaiken sen, mihin aikoinaan ihastuin. Joten vielä nykyäänkin, ainakin pari vuosikymmentä ensinäkemästä, olen aivan lääpälläni kun satun Sallan näkemään tv-ruudussa.- ahdistaa
Kyllä minäkin olen Salla Paajaseen ollut ihastunut ja olen toki edelleenkin. Mutta kakkosen kuuluttaja Tiia Hasa on saanut aikaan vielä suuremmat tunteet. Kai sitä pitää olla haaveita ja kuvitelmia että jaksaa sinnitellä yksinäistä elämää eteenpäin.
Ei kannata. Et sinä silti hellettä saa sen enempää kuin me muutkaan :D , takaoven kautta yrittäjä...miehelle muka paremmat kartat, no way.
Kaikkea se teetättääkin kun tarpeeks kauan on sateessa.Kepulikonsteilla kesälomailmoja...
Kerttu ei sulle parhaita viikkoja kerro :D- jukkap9
Niin minäkin olen ihastunut Kerttuun, kun on kireessä hameessa tai kireissä housuissa, niin näyttää kurvit ihanilta ja nätti muutenkin+pitkät hiukset. Mutta,jos ei Kerttu tule, niin mistähän löytyisi yhtä kurvikas kaunotar, kun löytyisi edes varattukin nainen, niin antautuisin aina tarpeen tullen ja antaisin ratsastaa salaakin. Onkohan ainoa hyvännäköinen suomessa? Luukkuuni voi vastailla, jos olet jossain
- anne.fani
itse pidän anne börkströmistä muutama vuosi sitten oli paremman näköinen ja tosi hyvä vartalo
- nauranhytkyen
Borggiksessa on jotain, en oikein tiedä mitä, mutta pidän valtavasti hänen sääkarttojen esillepanostaan. xd
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081681Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011622Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011535Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541402Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341364Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii441879Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293832Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818