Elokuvan käsikirjoitus

Miten on edennyt käsikirjoitus tulevaan elokuvaan? Kittilän nousu ja ....uho
10759
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Metsoloiden jatko-osa on suunnitteilla. ;D
Kaarina Hazard voisi olla yksi käsikirjoittamista.

Äänestä
  • Vaikkapa >:)

    Äänestä

kittiläfilmi

2.4.2018 21:31

No niin, Väänänen tai joku muu humoristinen kirjailija tai filmintekijä pistäkään nopeasti valmiiksi käsikirjoitus filmiin jonka nimi on KITTILÄN PÖLJÄT. Tulee varmasti suosittu filmi ja paljon katselijoita. Aihetta ja ainesta löytyy vaikka jatkoromaaniin.

Äänestä

Onko joku karvanapakin päärooleissa ja joku saarnaaja. Maa on syntinen laulu osat 2-10. Seksiä saarnoja saatanallinen meno ja vouhotus. Turistien putsausta ja jätteiden kaivua tunturiin. Sekä kiimaisia valtuusto- orgioita. Vänä ohjaa

Äänestä

Odotettaisko kuitenkin oikeuksien päätökset.

Siihen saattaa mennä pitkä aika.

Äänestä

Saa kai sitä TV sarjoja tehdä tyhjä sitä on ootella oikeuden päätöksiä. Raidissakin oli keisari susiturkissa kaatopaikalla. Joku Tommi Korpela tai Kai Lehtinen pääosin hurmaajasaarnaajaksi ovat mustapartaisia kiilusilmäisiä molemmat. Kaarina Hazard voisi olla vaikka se karvanapakin. Ja muita olisivat maalaiskomedian k autonkuljettaja late Panu Vauhkonen vois k kauppiasta näytellä. Miehitys alkaa olla valmis. Kyllä siitä hauska sarja tulee. Sarjan nimi olisi vaikka Hissillä helvettiin tai taivaaseen.

Äänestä
  • Voisko sen kuvata Kittilä/ Levillä? Olis kyllä ihan aito juttu. Heh.

    Äänestä

"Shittilän Tulet" ja Kari Väänänen ohjaajaksi : ) 1. Tuotantokausi, kertoo tapahtumista ennen oikeuden käyntiä. 2. Tuotantokausi kertoisi oikeuden käynneistä ja 3. Tuotantokausi, elmää sen jälkeen...

Äänestä
  • Tulee Keisari Aarnion tasoinen uskomaton tarina. Kuin suoraan hölmölästä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voirähmänen kirjoitti:

Miten on edennyt käsikirjoitus tulevaan elokuvaan? Kittilän nousu ja ....uho

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu