Lähtökohtia:
Lauri Markkanen on oikeasti hyvä koripalloilija, varsinkin korintekijänä
Chicago Bulls on korkeintaan keskinkertainen ammattilaisjoukkuae
Tilastoja seuraava ihminen havaitsi, että Bulls pärjää keskimäärin paremmin, jos Markkanen ei ole ottelussa mukana. Toinen yksittäishavainto on ollut, että kun Markkanen on tehnyt ottelun alussa lukuisia koreja, syötöt hänelle vähevät sen jälkeen.
Kuulemani epäilys on, että taatakseen itselleen paremmat neuvotteluasemat seuraavalle sopimuskaudelle, jotkut Bullsin keskinkertaiset pelaajat välttävät Markkasen tukemista, ettei heidän oma keskinkertaisuutensa näkyminen pienentäisi tulevaa palkkapussia. Lisävaikuttimena voisi sitten vielä olla etninen erilaisuus, jota vähän syrjitään.
Voisiko olla noin, vai mikä selittäisi tuon havainnon, että joukkue pärjää paremmin ilman hyvää Markkasta kuin Markkasen kanssa?
http://www.nba.com/bulls/stats
Kysymyksiä Markkasesta ja Chicago Bullsista
eiKirj
1
509
Vastaukset
- hellerajaa
No ei se ihan noin mene asia.
Bulls tankkaa tällä hetkellä ja pyrkii olemaan liigan viimeinen tulevia drafteja ajatellen.
Se miksi Markkasta ei ruokita tarpeeksi johtuu Grant, Holliday, Portis, Valentine huonoudesta ei heidän varjoon jäämisen pelosta.
Ainoa jolla edes jotakin käsitystä joukkuepelaamisesta ja koripallosta on Dunn ja LaVine, sekä Markkanen. Jopa Nwaba on parempi kuin tikkariosasto.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 12110332
- 525040
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422221Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052068- 261924
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131601Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411412Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta271050Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v311011Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54977